Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Forum Inwestorów Transformacji Energetycznej

Forum Inwestorów Transformacji Energetycznej
Katarzyna Polerowicz-Kelma
11.07.2024, o godz. 14:56
czas czytania: około 3 minut
0

W dniach 21-22 sierpnia w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach odbędzie się Forum Inwestorów Transformacji Energetycznej. Wydarzenie to będzie doskonałą okazją, by poznać nowe możliwości inwestycyjne i nawiązać cenne kontakty w gronie profesjonalistów zaangażowanych w transformację energetyczną. W pierwszym dniu konferencji uczestnicy będą mieć też niepowtarzalną okazję do networkingu i wymiany doświadczeń podczas kilkugodzinnego rejsu statkiem Żeglugi Augustowskiej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Forum Inwestorów Transformacji Energetycznej (FITE) to nowe wydarzenie w bogatym kalendarzu konferencyjnym firmy Abrys, które połączy kluczowe branże związane z energią odnawialną i czystym środowiskiem. Podczas dwóch dni konferencji uczestnicy obejrzą i usłyszą prezentacje przedstawicieli podmiotów wyznaczających nowe standardy i rozwiązania na rynku dzięki swoim inwestycjom. Forum stanowi platformę współpracy ukierunkowaną na kompleksową integrację działań inwestorów oraz podmiotów wspierających przedsięwzięcia z obszaru termicznego przekształcania odpadów oraz odnawialnych źródeł energii, w tym biogazowni komunalnych.

Konferencja skupia polskich ekspertów z sektora energetycznego, a także związanych z odpadami komunalnymi i przemysłowymi oraz biomasą, którzy omawiać będą bieżące trendy, wyzwania i innowacje w swojej dziedzinie. Forum to doskonała okazja, by poznać nowe możliwości inwestycyjne i nawiązać cenne kontakty w gronie profesjonalistów zaangażowanych w transformację energetyczną.

Bezpieczeństwo energetyczne

“Realizacje inwestycji budujących bezpieczeństwo energetyczne gminy” to jeden z tematów, jakie poruszone będą podczas FITE w Suwałkach. Energetyka rozproszona, oparta o OZE jest kluczem do bezpieczeństwa energetycznego, nie tylko lokalnych społeczności, ale i całego kraju. Wprowadzone w 2016 i rozwinięte w 2023 roku, przepisy dotyczące klastrów energii, miały pomóc samorządom w prowadzeniu inwestycji zapewniających tanią, zieloną energię. Czy polski system realnie wspiera rozwój lokalnych rynków energii? Fakty i mity o transformacji energetycznej z udziałem samorządów przedstawi Tomasz Drzał, Dyrektor Zarządzający Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE.

Bogata tematyka Forum

Podczas Forum Inwestorów Transformacji Energetycznej (FITE) poruszone zostaną m.in. następujące zagadnienia:

 • Szanse i bariery w realizacji inwestycji branży wykorzystujących odzysk energii
  z odpadów
 • Finansowanie inwestycji związanych z transformacją energetyczną
 • Uzyskanie decyzji środowiskowej barierą w realizacji inwestycji
 • Inwestycja w ITPOK drogą do samodzielności energetycznej 
 • Realizacje inwestycji budujących bezpieczeństwo energetyczne gminy 
 • Wsparcie w realizacji inwestycji termicznego przekształcania bioodpadów 
 • Wpływ organizacji systemu i morfologii odpadów na pozyskiwanie energii z bioodpadów
 • Biogazownia komunalna racjonalna forma zagospodarowania bioodpadów
  i źródłem energii
 • Energetyczne zagospodarowanie osadów w małej oczyszczalnie ścieków komunalnych: studium przypadku
 • Dążenie do samodzielności energetycznej gminy – case study
 • Dialog społeczny niezbędnym elementem realizacji inwestycji 
 • Transformacja. Ciepłownictwo przyszłości: OZE i magazyny ciepła 
 • Transformacja energetyczna branży ciepłowniczej 

Panele dyskusyjne obejmą tematy perspektyw transformacji energetycznej oraz dążenie do samodzielności energetycznej koniecznością przedsiębiorstw i samorządów.

Networkingowy rejs ze śluzowaniem między jeziorami augustowskimi

W pierwszym dniu, już po części oficjalnej, w trakcie kilkugodzinnego rejsu statkiem Żeglugi Augustowskiej, uczestnicy będą mieć niepowtarzalną okazję do networkingu i wymiany doświadczeń. Statek będzie śluzowany między augustowskimi jeziorami, a cały rejs potrwa kilka godzin. Organizatorzy zadbali o wyjątkową atmosferę i wartościowy merytorycznie program konferencji. Uczestnicy zaproszeni są na kilkugodzinny rejs statkiem ze śluzowaniem między jeziorami augustowskimi na jednostce Żeglugi Augustowskiej, a na pokładzie zaserwowana zostanie kolacja grillowa z lokalnymi przysmakami przy dźwiękach muzyki tanecznej.

Miejsce i zapisy

Forum Inwestorów Transformacji Energetycznej odbędzie się w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach 21 i 22 sierpnia 2024.

Rezerwacji można dokonać na stronie foruminwestorow.abrys.pl

Forum Inwestorów Transformacji Energetycznej

budynek Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024