Motywem przewodnim kolejnej edycji Targów GARDENIA będą “Innowacje w ogrodzie”.

Na targach Gardenia 2020 będzie można zobaczyć nowości produktowe na sezon 2020 producentów i dystrybutorów maszyn, urządzeń, akcesoriów oraz roślin. Ekspozycja została podzielona na strefy “dziecko w ogrodzie”, “ekologiczny ogród” czy “rośliny domowe”.

– Targi Gardenia będą nieco inne niż poprzednie edycje. Odświeżona formuła sprawi, że będą one nastawione głównie na czerpanie inspiracji z zakresu projektowania i aranżacji zielonych przestrzeni. – zapewnia Paulina Maniecka, dyrektor targów Gardenia.

Dwa pierwsze dni przeznaczone są dla przedstawicieli handlu, ostatni zaś dla szerokiej publiczności.

Branżowe spotkania

Pierwszego dnia targów odbędzie się “Arena Krajobrazu” – to konferencja z zagranicznymi prelegentami oraz z warsztatami dla profesjonalistów. Zaproszeni goście to: Chris Beardshaw, Jo Thompson, Taina Suonio i Hexian Jin.

Zagraniczni prelegenci poprowadzą autorskie prelekcje oraz dokonają przeglądów portfolio polskich architektów krajobrazu. Część wykładową wzbogacą pokazy i warsztaty poświęcone pielęgnacji drzew i krzewów. Udział w wydarzeniu jest płatny.

Drugiego dnia targów obędzie się Forum Miejska Sztuka Ogrodowa organizowane przez miesięcznik “Zieleń Miejska”.

Wystąpienia prelegentów zostały zebrane w dwa panele tematyczne. Podczas pierwszego z nich – “Zieleń dla klimatu” – przez wszystkie przypadki zostanie odmienione zagadnienie “zmiany klimatu”. Nie zabraknie informacji na temat planów adaptacji do zmian klimatu w miastach, doboru i pielęgnacji roślin w czasie suszy, tworzenia zielonych przystanków czy też wdrażania rozwiązań opartych na przyrodzie (ang. nature based solutions). Zwieńczeniem sesji będzie panel dyskusyjny “Miasta vs. zmiany klimatu”, do którego udziału zapraszani są wszyscy uczestnicy.

Z kolei drugi panel “Klimat dla zieleni” zaplanowany jest dość przewrotnie – mowa będzie nie tylko o tworzeniu klimatu miasta poprzez niewielkie założenia zieleni, oryginalne place zabaw dla dzieci i dorosłych czy wykorzystywanie coraz bardziej wielofunkcyjnych mebli miejskich, ale także o komunikacji z mieszkańcami na przykładzie doświadczeń Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Dopełnieniem bloku tematycznego może okazać się wystąpienie dotyczące marketingu terytorialnego i tego, jak istotne w dzisiejszych czasach jest zwrócenie uwagi na sposób postrzegania miasta przez jego użytkowników.

Dla miłośników ogrodów

Osoby marzące o własnym, baśniowym zakątku, cudownym azylu, w którym królują wielobarwne kwiaty i piękne dekoracje, również znajdą na targach Gardenia 2020 coś dla siebie.

Prócz zwiedzania bogatej ekspozycji, możliwości zakupu nowości roślinnych na kiermaszu, mogą też spotkać się z gwiazdami wielkiego formatu, specjalistami posiadającymi wieloletnie doświadczenie w ogrodnictwie, jak Marek Jezierski czy Witold Czuksanow.

Warsztaty “Ogród marzeń tworzony z pasją” to stały punkt programu targów, który od lat ma już swoich fanów. Wiele nowych pomysłów można zaczerpnąć także podczas “Rodzinnych warsztatów ogrodniczych”.

Czytaj więcej

Skomentuj