Pisuar dla psów (tzw. piesuar) pojawił się w gdańskim parku kieszonkowym przy ul. Partyzantów i Matki Polki w Gdańsku. Toaleta ma zachęcić czworonogi do załatwiania swoich potrzeb. Jej koszt to ok. 8 tys. zł.

Park kieszonkowy we Wrzeszczu zmodernizowano w 2018 r. Pojawiły się tam nowe krzewy, trawy ozdobne, a także postawiono ławki i przygotowano nową nawierzchnię.

W celu założenia “piesuaru” wykorytowano teren, zamontowano obrzeża betonowe i rozłożono piasek oraz otoczaki. Przy toalecie zamontowano tabliczkę informacyjną.

Konstrukcja “piesuaru” składa się z korpusu, w którym są wydrążone specjalnie wyprofilowane otwory oraz podstawki magazynującej feromony z psiego moczu. Mają one zachęcić psa do oddawania moczu w tym miejscu. Zapach ten jest atrakcyjny dla psów a zupełnie niewyczuwalny dla człowieka.

To, czy zamontowane będą kolejne tego typu obiekty zależy od opinii właścicieli czworonogów. Obecnie jest to projekt pilotażowy.

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. 8 tys, chyba kogos pogrzało…………..fajnie sie szasta publicznymi pieniedzmi, za 8 tys to ja moge zrobić remont całej łazienki

Skomentuj