1 / 7

Girlandy światełek, pływające po wodzie świetlne łódeczki, dziesiątki iluminacji w parkach, na skwerach, na moście – od 5 grudnia 2021 do 2 lutego 2022 w Gdańsku można podziwiać świąteczne iluminacje. Milionami światełek rozbłyska Targ Węglowy, gwiazdkowy klimat znajdziemy w Parku Oliwskim, do znanych już z poprzednich iluminacji dołączyły nowe figury.

– 5 grudnia odpalimy bajkowe, świąteczne iluminacje w naszym mieście – zapowiedziała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska podczas konferencji prasowej dotyczącej Jarmarku Bożonarodzeniowego. – Nie tylko w Parku Oliwskim, nie tylko w Parku Reagana jak rok temu, nie tylko w sercu miasta, ale będą też nowe elementy, np. w Parku Oruńskim. Już 6 grudnia odpalimy jedenaście choinek dzielnicowych, w tym roku dojdą kolejne lokalizacje wskazane przez mieszkańców: na Zaspie Rozstajach, Osowie i Letnicy.

Iluminacje to element dekoracji Gdańska, który wprowadza świąteczną atmosferę i zachęca mieszkańców do wieczornych spacerów. Oświetlenie miasta dekoracyjnymi świetlnymi rzeźbami to dla wielu gdańszczan i gdańszczanek wyczekiwany moment. Co ważne iluminacje nie tylko zdobią: światło w porze, kiedy już o godzinie 15 zapada zmierzch, ma działanie antydepresyjne i poprawiające nastrój.

– Organizujemy Jarmark Bożonarodzeniowy i rozświetlamy miasto po to, żeby wlać nadzieję w serca, bo taka jest idea Świąt Bożego Narodzenia – podkreśla prezydent Dulkiewicz.

I tak od niedzieli, 5 grudnia, po zmroku parki i skwery rozświetlają świąteczne iluminacje. Milionami światełek rozbłyska Targ Węglowy, gwiazdkowy klimat zapewniają uliczki Parku Oliwskiego. Rozświetlony girlandami światełek, pływającymi po wodzie świetlnymi łódeczkami i dziesiątkami iluminacji przyciąga rodziny na świąteczne spacery.

Czytaj więcej

Skomentuj