Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Gdańsk rozda mieszkańcom kilkanaście tysięcy żywych kwiatów

Gdańsk rozda mieszkańcom kilkanaście tysięcy żywych kwiatów
Bartłomiej Leśniewski
12.06.2023, o godz. 8:36
czas czytania: około 1 minuty
0

Jak co roku: Gdańsk zmienia wystrój swoich miejskich rabat z wiosennego na letni. Kwiaty, które dotychczas zdobiły miasto zamierza po prostu rozdać chętnym, w ramach akcji „Zbrataj się z bratkiem, przygarnij stokrotkę”.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

„Akcja przeprowadzona będzie w poniedziałek, 12 czerwca” – zapowiada Urząd Miasta Gdańsk.

Z ronda do doniczki

 Kilkanaście tysięcy roślin z miejskich rabat trafi w ręce chętnych mieszkańców, którym upiększą ogródki, balkony czy działki. Kwiaty będzie można otrzymać w dwóch miejscach: na Aniołkach i na Żabiance-Wejhera-Jelitkowie-Tysiąclecia.

Do przygarnięcia będzie kilkanaście tysięcy roślin, które całą wiosnę upiększały m.in.: okolice pomnika Inki przy ul. Gościnnej, Rondo Ofiar Katynia, Park Zielony czy place:  Heweliusza, Kobzdeja i Solidarności. Tworzyły również kwitnący napis WRZESZCZ w pobliżu pl. ks. Komorowskiego.

Bierzcie tacki, miski…

Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą tacek, skrzynek, doniczek, czy misek – wszystkiego, co pozwoli bez przeszkód przetransportować sadzonki w nowe miejsce.

Bratki i stokrotki tradycyjnie posadzone wczesną wiosną, są nadal w dobrej kondycji. Władze miasta nie chcą, by trafiły na kompost, dlatego jak co roku je rozdają. I zapraszają wszystkich chętnych do skorzystania.

Na miejskich rabatach wiosenne kwiaty ustępują miejsca letniej roślinności. Pod koniec maja obsadzone zostały trzy kwietne herby Gdańska, na których dumnie prezentują się begonie i aksamitki.

Gatunki letnie na gdańskie rabaty, kwietniki i do donic trafią w drugim tygodniu czerwca. W miejscach, gdzie założenie kwietników jest niemożliwe, kwiaty posadzone będą w znanych z ubiegłych lat wieżach kwiatowych.

 

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024