Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadza szereg zmian usprawniających korzystanie z komunikacji publicznej. Nowoczesne automaty biletowe i kasowniki umożliwiają obsługę płatności kartą płatniczą oraz tradycyjną ŚKUP. Pojawiły się w gliwickich autobusach – zostały zamontowane w 25 pojazdach na metroliniach M100 i M104.

Obsługa transportu miejskiego zyskuje nową jakość. Dotychczas ZTM wprowadził w Gliwicach nowe połączenia metropolitalne – linie M1 łączącą Gliwice z Katowicami i M18 łączącą Gliwice z Tychami. W sobotę, 12 lutego, ruszą nowe linie metropolitalne: M100, która będzie kursować między Gliwicami a Stanicą w gminie Pilchowice i M104 łączącą Gliwice z Sośnicowicami.

Nowe kasowniki i automaty biletowe

W autobusach obsługujących Gliwice oraz okoliczne gminy na metroliniach M100 i M104 zainstalowano nowe kasowniki i automaty biletowe z ekranem dotykowym obsługujące kartę ŚKUP oraz realizujące płatności zbliżeniowe. Metropolia będzie sukcesywnie wprowadzać system płatności zbliżeniowych we wszystkich pojazdach.

Jakie funkcje mają nowe automaty biletowe i kasowniki? Szczegóły na stronie metropoliagzm.pl.

Komunikacyjne serce miasta

– Uruchomienie nowych, wyposażonych w nowoczesne urządzenia linii przewozowych M100 oraz M104 to znaczne ułatwienie dla mieszkańców okolicznych gmin, którzy na co dzień dojeżdżają do Gliwic. Liczymy na to, że dzięki takim rozwiązaniom więcej osób będzie korzystać z komunikacji publicznej. Jest to szczególnie istotne w związku z budową gliwickiego Centrum Przesiadkowego, które w sposób naturalny stanie się komunikacyjnym sercem naszego miasta – mówi Mariusz Śpiewok, zastępca prezydenta Gliwic.

Metropolia informuje, że pasażerowie mogą wciąż zgłaszać swoje opinie i uwagi na temat automatów i kasowników w autobusach.

Więcej informacji m.in. o rozkładach jazdy można znaleźć na stronie internetowej rj.metropoliaztm.pl. Przypominamy również, że 12 lutego zacznie kursować sfinansowana przez miasto Gliwice linia 693, która połączy Żerniki z osiedlami Waryńskiego, Kopernika i Obrońców Pokoju.

 

Czytaj więcej

Skomentuj