Od 1 kwietnia znowu będzie można wypożyczać rowery miejskie w Gliwicach. Uruchomione zostanie 35 stacji, a do dyspozycji będzie 350 jednośladów – o 50 więcej niż w poprzednim sezonie.

Miasto podpisało już umowę na zorganizowanie, zarządzanie i eksploatację systemu miejskich wypożyczalni rowerów: Gliwicki Rower Miejski w 2022 r. Zadaniem zajmie się wybrane w przetargu konsorcjum firm Orange Polska S.A. i Roovee S.A. Organizacja sytemu rowerów miejskich będzie kosztowała ponad 1,1 mln zł.

Więcej stacji i rowerów

W tym sezonie system będzie rozbudowany o 5 dodatkowych stacji i 50 rowerów. To oznacza, że do dyspozycji rowerzystów będzie 350 jednośladów i 35 stacji. Lokalizacje stacji są jeszcze na etapie ustalania. Operator zapewni 343 standardowe rowery miejskie wyposażone w koszyki, 2 tandemy i 5 rowerów familijnych cargo. Rowery będzie można pobrać i odstawić do dowolnej stacji przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia od 1 kwietnia do 30 listopada 2022 r.

Spore zainteresowanie

W ubiegłym roku Gliwicki Rower Miejski cieszył się ogromnym zainteresowaniem – w 2021 r. z GRM skorzystało ponad 6 tysięcy użytkowników, odnotowano ponad 90 tysięcy wypożyczeń.

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj