Mateusz Morawiecki na wniosek ministra środowiska Henryka Kowalczyka powołał nowego Głównego Geologa Kraju, którym został Piotr Dziadzio.

– Tak odpowiedzialne stanowisko wymaga osoby z dużym doświadczeniem. Pan Piotr Dziadzio spełniał wszystkie wymagane kryteria. Jest on autorem wielu publikacji naukowych, opracowań, projektów i dokumentacji geologicznych. Dodatkowo posiada stopień Dyrektora Górniczego III. Od 1992 r. pracował w wielu instytucjach publicznych, gdzie posiadał nieposzlakowaną opinię bardzo dobrego fachowca – powiedział minister Kowalczyk, gratulując powołania na stanowisko Głównego Geologa Kraju.

W czerwcu z tej funkcji odwołano prof. Mariusza Oriona Jędryska. Według dziennikarzy RMF FM Mariusz Orion Jędrysek miał stracić posadę za “utrudnianie pracy innym”. Spółki energetyczne żaliły się na to, że bardzo mocno wydłużał proces wydawania koncesji, np. na wydobycie gazu albo ropy.

Nowy Główny Geolog Kraju jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi, gdzie uzyskał tytuł magistra geologii w zakresie stratygraficzno-poszukiwawczym. W Państwowym Instytucie Geologicznym uzyskał tytuł doktora nauk o Ziemi w zakresie geologii. Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania firmą w Wyższej Szkole Biznesu National-Louis Univerisity w Nowym Sączu. Posiada uprawnienia geologiczne kat. I.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj