30,5 mln zł wyda na zakup elektrycznych autobusów i stacji ich ładowania Gorzów Wielkopolski. Projekt uzyskał dofinansowanie unijne w wysokości 20,8 mln zł. Nowe pojazdy pojawić mają się na gorzowskich ulicach w przyszłym roku.

W czwartek w siedzibie Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie umowę w tej sprawie podpisała wiceprezydent Gorzowa Agnieszka Surmacz.

– Władze miast coraz większą wagę przywiązują do poprawy jakości życia mieszkańców. Ekologiczna i przyjazna komunikacja miejska powoli staje się standardem. Dzięki finansowaniu unijnemu w polskich miastach pojawi się kolejne 190 nowych autobusów elektrycznych. Pasażerowie ucieszą się z udogodnień, a my wszyscy z czystszego powietrza – podkreśliła minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Projekt zostanie zrealizowany wspólnie przez miasto i gorzowski Miejski Zakład Komunikacji. Pozyskane dofinansowanie pozwoli na zakup ośmiu autobusów elektrycznych o zużyciu energii elektrycznej 1 kWh/km. Powstaną także stacje do ich ładowania – w zajezdni przy ul. Kostrzyńskiej, a także na pętlach przy ul. Dekerta, Śląskiej oraz Marcinkowskiego.

Czytaj więcej

Skomentuj