


![Koszty coraz wyższe, przychody coraz mniejsze. Tak dziś wygląda gospodarka odpadami [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/226a2526-768x512.jpg.pagespeed.ce.QV0z8u3iuR.jpg)

Gmina Goleniów (woj. zachodniopomorskie) zdecydowała się dopłacać do systemu gospodarki odpadami. Przeznaczy na ten cel ponad 3 mln zł.
W Legnicy pojawił się pierwszy w mieście butelkomat. Ma pomóc w walce z plastikiem.
Wzrost świadomości ekologicznej wśród mieszkańców, błędy po stronie właścicieli niektórych lokali gastronomicznych i kontynuacja rozpoczętego wraz z początkiem pandemii „trendu remontowego” – Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Katowicach podsumowało tegoroczny, nietypowy letni sezon.
Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) wskazują, że Polska powinna wprowadzić jeden powszechny system kaucyjny (depozytowy). Według przeprowadzonych badań takiego rozwiązania chce 95 proc. Polaków.











