




Resort środowiska przesłał do Polskiej Agencji Prasowej specjalne oświadczenie, w którym stwierdzono, że zarzuty o zbyt późne przyjęcie Krajowego planu gospodarki odpadami są bezpodstawne.
Instalacja kosztowała ponad 800 mln zł i powstała w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego Miasta Poznań i firmy Suez.
95 proc. elektrośmieci pochodzi z gospodarstw domowych. Obecnie zbiera się ich ok. 5 kg w przeliczeniu na mieszkańca, a do 2021 roku ilość ta musi wzrosnąć do 11 kg.
Związek odpadowy aglomeracji poznańskiej ma obecnie 11 mln zł straty. Dlatego, w ramach oszczędności, pieniądze na nowe pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów mieszkańcy będą musieli wyłożyć z własnej kieszeni.
Branża gospodarowania złomem sygnalizuje, że nowelizacja ustawy o odpadach może zwielokrotnić obciążenia dla firm, zwiększy koszty i biurokratyzację.











