




Mimo 10 lat działania systemu zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektrycznego, Polska nadal nie spełnia warunków ustalonych przez Unię Europejską. Według danych Związku Pracodawców Branży Elektroodpadów Elektro-Odzysk, rocznie w Polsce wyrzuca się ok. 850 tys. lodówek, a zaledwie jedna trzecia zakupionego sprzętu wraca do systemu przetwarzania.
Z aktorką Katarzyną Bujakiewicz na temat m.in. ekologii w życiu codziennym rozmawia Katarzyna Błachowicz, redaktor naczelna magazynu "Recykling".
Nowy zakład przetwarzania wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych do przemysłu motoryzacyjnego został otwarty w Komárom na Węgrzech.
Podczas Warszawskich Dni Recyklingu mieszkańcy będą mogli wymienić surowce wtórne oraz elektroodpady na sadzonki roślin.
Plusy i minusy reformy śmieciowej po trzech latach od jej wprowadzenia zdominowały pierwszy dzień XX jubileuszowej konferencji „Kompleksowa gospodarka odpadami” w Białymstoku.











