




Pozostać w związku międzygminnym, czy z niego wyjść i zlecać odbiór odpadów swojej spółce w ramach in house? – m.in. o takich dylematach samorządowców dyskutować będą uczestnicy branżowej konferencji, która odbędzie się od 6 do 8 września w Białymstoku.
Kilkanaście zastępów straży pożarnej przez blisko dobę gasiło pożar w sortowni odpadów przy ul. Piastowskiej w Przemyślu. Przyczyny zdarzenia nie są jeszcze znane.
O tym jak gminy wdrażają nowy system gospodarki odpadami a także o kontrolach RIPOK-ów i konieczności utworzenia specjalistycznych komórek wyłącznie do prowadzenia nadzoru nad gospodarką odpadami mówi w rozmowie z „Przeglądem Komunalnym” nowy Główny Inspektor Ochrony Środowiska, Marek Haliniak.
Hasło przewodnie muralu, który obecnie powstaje w Murckach - południowej dzielnicy Katowic - brzmi „Odpady komunalne - ekoodpowiedzialnie”.
Realizacja zasad gospodarki odpadami – to cel programu, na który NFOŚiGW przeznaczył w sumie 1,7 mld zł, z czego ponad 371 mln zł stanowią dotacje, a blisko 1,4 mld zł zwrotne formy dofinansowania. Rozpoczęły się nabory do trzech z siedmiu części programu, kolejne są w przygotowaniu.











