Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Odpady

Reklama

ad1c abrys wydarzenia [od 03.03.25]

Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

W Krakowie podczas Dnia Ziemi zebrano prawie 9 ton surowców wtórnych

W Krakowie podczas Dnia Ziemi zebrano prawie 9 ton surowców wtórnych

26.04.2016
jwo
0

W tym roku podczas Dnia Ziemi w Krakowie zebrano 4740 kg butelek PET, 1260 kg puszek oraz 2640 kg zużytych baterii. W sumie zgromadzono 8640 kilogramów surowców wtórnych. Było blisko pobicia rekordu z 2014 roku. Za świetny wynik zbiórki krakowianie otrzymali 16 tys. sadzonek roślin.

Duńczycy zainteresowani odpadami ze szczecińskiej spalarni

Duńczycy zainteresowani odpadami ze szczecińskiej spalarni

26.04.2016
jwo
1

Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie nie rozpoczął jeszcze pracy, ale są już pierwsi chętni na odpady poprocesowe ze spalarni. Jedna z duńskich firm jest zainteresowana m.in. żużlem powstałym podczas spalania odpadów.

Wiceminister Mazurek: po pierwsze, hierarchia postępowania z odpadami

Wiceminister Mazurek: po pierwsze, hierarchia postępowania z odpadami

25.04.2016
Lech Bojarski, "Przegląd Komunalny"
4

Czy w przepisach dotyczących mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów czekają nas jeszcze jakieś zmiany? Kto ma walczyć z szarą strefą w gospodarce odpadami? Co ze standardami selektywnej zbiórki? O planach nowego kierownictwa Ministerstwa Środowiska opowiedział „Przeglądowi Komunalnemu” podsekretarz stanu, Sławomir Mazurek.

Co szykuje Ministerstwo Środowiska w gospodarce odpadami?

Co szykuje Ministerstwo Środowiska w gospodarce odpadami?

21.04.2016
lb
2

– Do końca maja może zostać uchwalony nowy Krajowy Plan Gospodarki Odpadami – poinformowała w środę podczas posiedzenia Rady RIPOK Magdalena Gosk, Dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami w Ministerstwie Środowiska, zaznaczając, że w KPGO zostaną zawarte unijne wymogi związane z gospodarką o obiegu zamkniętym.

Co zrobić ze szkłem ze starych telewizorów? Płytki podłogowe!

Co zrobić ze szkłem ze starych telewizorów? Płytki podłogowe!

21.04.2016
jwo, PAP
0

Szkło z ekranów starych telewizorów, zawierające sporo szkodliwych związków chemicznych, do tej pory zalegało na składowiskach odpadów. Naukowcy odkryli jednak, że, odpowiednio przetworzone, może znaleźć zupełnie inne zastosowanie i trafić np. na nasze podłogi jako... płytka ceramiczna.

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Portal Komunalny PLUS

Przejdź do PLUS
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Jeszcze więcej aktualności

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2026