




Huty coraz częściej kupują złom za granicą. Złomiarze apelują o solidarność i kupowanie polskiego surowca. - Złom zawsze znajdzie drogę do najlepszej ceny - ripostują hutnicy.
Marszałek woj. podlaskiego wymierzył opłatę podwyższoną w wysokości ponad 7 mln zł z tytułu magazynowania w 2013 r. odpadów o kodzie 190503 (kompost nieodpowiadający wymaganiom) bez wymaganej decyzji określającej sposób i miejsce magazynowania odpadów.
Ostatni dzień wystąpień w ramach Forum Recyklingu 2015 dotyczył rozwoju sektora recyklingu pojazdów i rynku obrotu złomem. Spotkanie prowadził Ryszard Gola-Sienkiewicz z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie. Debatę moderowała Katarzyna Błachowicz, redaktor naczelna czasopisma „Recykling”, organizującego wydarzenie.
Dostawcy sprzętu i technologii dla gospodarki odpadami, którzy wystawiają się na targach Pol-Eco-System w Poznaniu są zadowoleni z sytuacji na rynku.
– Dzisiejsze seminaria w ramach Forum Recyklingu będą poświęcone ważnej, choć często niedocenianej branży ZSEE – rozpoczęła środowe spotkanie Katarzyna Błachowicz, prowadząca debaty redaktor naczelna czasopisma „Recykling” organizującego imprezę wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.











