




Ministerstwo Środowiska opublikowało projekt Krajowego Planu Gospodarki Odpadami 2014, który powinien zostać przyjęty przez Radę Ministrów do końca 2015 r.
W Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Balinie odbyła się pierwsza lekcja na zmodernizowanej, podwójnej Ścieżce Edukacji Ekologicznej ENERIS.
We wtorek, 6 października Andrzej Duda, obok złożenia podpisu pod tzw. ustawą antysmogową, zaakceptował także kształt nowelizacji ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym - poinformowała Kancelaria Prezydenta RP.
W ramach akcji Stylowy Recykling sieci centrów handlowych Factory udało się zebrać w tym roku już prawie 20 ton używanych ubrań.
W Zakładzie Celowego Związku Gmin CZG-12 w Długoszynie (woj. lubuskie) odbyło się uroczyste otwarcie instalacji biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych.











