




W Warszawie trwa mycie miejskich koszy na odpady. Z ich powierzchni wodą pod ciśnieniem usuwane są m.in. plamy po jedzeniu, resztki po gumach do żucia oraz osady komunikacyjne.
We wtorek w Zakładzie Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Koninie rozpoczęło się próbne spalanie odpadów zmieszanych.
Jeden z najbogatszych polskich przedsiębiorców objął w drodze emisji prywatnej pakiet akcji Bioelektra Group S.A., polskiej firmy zajmującej się gospodarką odpadami.
Do Stacji Przeładunkowej Odpadów w Toruniu przyjechały pierwsze odpady, które zostaną wykorzystane do uruchomienia bydgoskiego Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. Na terenie spalarni rozpoczęły się już tzw. rozruchy na zimno.
Do 30 tys. ton opon rocznie może przerabiać zakład recyklingu opon i wyrobów gumowych Gumeko, który został uroczyście otwarty na początku września nieopodal Rożentala w gminie Pelplin (woj. pomorskie). Według szacunków będzie to stanowiło 10% opon zbieranych w Polsce.











