




Związek Gmin Zagłębia Miedziowego otworzył w poniedziałek zarządzany przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej Centralny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Polkowicach (woj. dolnośląskie).
Wprowadzony dwa lata temu nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi nie doprowadził do rozwiązania problemu „dzikich wysypisk”, których przybywa zamiast ubywać – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli.
Od pół roku funkcjonuje już Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Sulnówku, ale oficjalne otwarcie 18 czerwca br. było swoistym zwieńczeniem tej inwestycji.
Prezydent Bronisław Komorowski podpisał 18 czerwca 2015 r. ustawę z 27 maja 2015 r. o zmianie ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz niektórych innych ustaw. Wejdzie ona w życie 1 stycznia 2016 r.
- Polska powinna wyciągnąć wnioski z doświadczeń innych i unikać budowania wielkich, drogich instalacji, a zamiast tego stawiać na bardziej efektywne kosztowo sposoby zagospodarowania odpadów, takie jak selektywna zbiórka u źródła – mówi Georges Kremlis z Dyrekcji Generalnej ds. Środowiska Komisji Europejskiej w rozmowie z Lechem Bojarskim.











