Celem sesji jest zaprezentowanie kierunków i perspektyw rozwoju GOZ oraz ciekawych przykładów rozwiązań cyrkularnych w Polsce. Ta całodzienna sesja jest jedyną otwartą i bezpłatną podczas Kongresu ENVICON Environment.
Sesja „Gospodarka obiegu zamkniętego” została podzielona na trzy bloki tematyczne. W pierwszym zostaną omówione kierunki rozwoju GOZ w Polsce. W tej części wystąpią znakomici eksperci, tacy jak Łukasz Sosnowski z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, który opowie o strategii wdrażania GOZ w Polsce oraz Magda Gosk z Ministerstwa Środowiska, która przedstawi temat gospodarki odpadami jako ważnego filaru GOZ. Prowadząca tę część dr Agnieszka Sznyk z Innowo, zaprezentuje temat opłacalności GOZ w przedsiębiorstwie. W tej części usłyszmy także m.in. przedstawicieli Fundacji WWF Polska, Firm Interseroh oraz Coca Cola HBC Polska, Partnera Kongresu, który opowie o zobowiązaniach firmy w zakresie minimalizowania odpadów w świecie.
W drugiej części uczestnicy będą mogli poznać nowe modele biznesowe GOZ na konkretnych przykładach. Prelegenci będą poruszać takie zagadnienia jak: ekonomia współdzielenia, przemysł 4.0, scootersharing, zrównoważona moda. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać przedsiębiorców, którzy albo realizują swój biznes w oparciu o model cyrkularny, albo wdrażają cyrkularne rozwiązania do istniejących biznesów.
Sektorowa perspektywa GOZ to temat trzeciego bloku sesji. O metodach monitorowania GOZ opowie dr hab. Joanna Kulczycka z Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu. Ważnym tematem tej sesji będzie marnowanie żywności w kontekście GOZ, o którym powiedzą Robert Maraszkiewicz z ReFood oraz Sylwia Majcher z Kuchnia Zero Waste po polsku.
Całość sesji zostanie zakończona panelem dyskusyjnym, w którym prelegenci zastanowią się jak pogodzić oczekiwania konsumentów i cele biznesowe firm z założeniami GOZ.
Współorganizatorem sesji jest Koalicja na rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego RECONOMY czyli dobrowolne zrzeszenie firm i instytucji zaangażowanych w promocję zrównoważonej gospodarki oraz Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO, który jest organizacja pozarządową działającą w obszarze wspierania rozwoju innowacji i implementacji zmian systemowych w celu zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego.
Uczestnictwo w sesji wymaga rejestracji. Organizator zapewnia zarejestrowanym uczestnikom bezpłatne przerwy kawowe i lunch.
Więcej o Kongresie ENVICON Environment 2018 – tutaj.
Komentarze (0)