Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

Inauguracja cyklu szkoleń z zakresu TPO. GIOŚ zapowiada wzmocnienie nadzoru nad transgranicznym przemieszczaniem odpadów

Inauguracja cyklu szkoleń z zakresu TPO. GIOŚ zapowiada wzmocnienie nadzoru nad transgranicznym przemieszczaniem odpadów
03.07.2023, o godz. 12:37
czas czytania: około 2 minut
0

Dnia 29 czerwca I Zastępca Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Magda Gosk zainaugurowała cykl szkoleń z zakresu transgranicznego przemieszczania odpadów - informuje GIOŚ. Kurs skierowany jest do pracowników Inspekcji Ochrony Środowiska oraz pozostałych służb zaangażowanych w transgraniczne przemieszczanie odpadów - Krajowej Administracji Skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego, Policji i Prokuratury.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Pierwsze szkolenie służb, zajmujących się kontrolą transgranicznego przemieszczania odpadów odbywa się w Warszawie w dniach 29-30 czerwca.

W każdym ze szkoleń udział wezmą przedstawiciele wszystkich z wybranych województw. Jako pierwsi spotkali się przedstawiciele służb z terenu województw: mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz opolskiego.

Transgraniczne przemieszczanie odpadów pod nadzorem

– Wzmacniamy nadzór nad transgranicznym przemieszczaniem odpadów wykorzystując uprawnienia Inspekcji Ochrony Środowiska i innych służb, z którymi współpracujemy w tym zakresie. Pozwala to na osiąganie coraz lepszych wyników w wykrywaniu i zwalczaniu przestępczości środowiskowej – podkreśliła Magda Gosk, I Zastępca GIOŚ podczas trwającego szkolenia.


Transgraniczne Przemieszczanie Odpadów: obowiązki, wyzwania i zagrożenia

Szkolenie online już 21 lipca

Poznaj szczegóły na:

tpo.abrys.pl


 

Eksperci o przemieszczaniu odpadów

Podczas szkolenia specjaliści z Departamentu Transgranicznego Przemieszczania Odpadów w GIOŚ prowadzą wykłady z zakresu legalnego i nielegalnego przemieszczania odpadów oraz omawiają najczęściej występujące naruszenia w tym obszarze. Prowadzone są również ćwiczenia w formacie studium przypadku – czytamy w informacji GIOŚ.

Cel szkoleń

Jak zapowiada GIOŚ, szkolenia przyczynią się do pogłębienia wiedzy, wymiany dobrych praktyk oraz wzmocnienia współpracy pomiędzy Inspekcją Ochrony Środowiska i innymi służbami na rzecz zwalczania nielegalnego przemieszczania odpadów. Cykl 8 szkoleń planowanych do realizacji w latach 2023-2024 w całości finansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ad3b odpady TI-MA [13.05 – 26.05.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024