Reklama

envicon 2023 ad1a

Inteligentne liczniki prądu w warszawskich budynkach

Inteligentne liczniki prądu w warszawskich budynkach
dom
16.08.2019, o godz. 7:45
czas czytania: około 1 minuty
0

Firma Innogy Stoen Operator zainstalowała w Warszawie 1800 innowacyjnych liczników energii elektrycznej, które podnoszą skuteczność zdalnych pomiarów zużycia prądu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Nowoczesne mierniki bazują m.in. na technologii LTE-M. Rozwiązania w nich zastosowane pozwalają na obsłużenie do miliona urządzeń typu IoT (Internet of Things – Internet Rzeczy) na kilometr kwadratowy. Nowe liczniki wykorzystują najnowocześniejsze technologie bezprzewodowe, co pozwala zwiększyć skuteczności zdalnych pomiarów zużycia energii do poziomu przekraczającego 95%.

Daje to możliwość przyśpieszenia i uproszczenia procesu rozliczeniowego. Tak wysoką skuteczność odczytu liczników udało się uzyskać m.in. dzięki wykorzystaniu technologii LTE-M, która działa w oparciu o powszechnie dostępną sieć 4G, oferując większe możliwości niż rozwiązania stosowane obecnie.

1500 liczników montowanych w warszawskich budynkach wyprodukowała polska firma Apator. Kolejnych 300 pochodzi od firmy MetCom. W licznikach zostały wykorzystane moduły opracowane przez inną polską firmę – PySENSE.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2023