1 / 2

Firma Innogy Stoen Operator zainstalowała w Warszawie 1800 innowacyjnych liczników energii elektrycznej, które podnoszą skuteczność zdalnych pomiarów zużycia prądu.

Nowoczesne mierniki bazują m.in. na technologii LTE-M. Rozwiązania w nich zastosowane pozwalają na obsłużenie do miliona urządzeń typu IoT (Internet of Things – Internet Rzeczy) na kilometr kwadratowy. Nowe liczniki wykorzystują najnowocześniejsze technologie bezprzewodowe, co pozwala zwiększyć skuteczności zdalnych pomiarów zużycia energii do poziomu przekraczającego 95%.

Daje to możliwość przyśpieszenia i uproszczenia procesu rozliczeniowego. Tak wysoką skuteczność odczytu liczników udało się uzyskać m.in. dzięki wykorzystaniu technologii LTE-M, która działa w oparciu o powszechnie dostępną sieć 4G, oferując większe możliwości niż rozwiązania stosowane obecnie.

1500 liczników montowanych w warszawskich budynkach wyprodukowała polska firma Apator. Kolejnych 300 pochodzi od firmy MetCom. W licznikach zostały wykorzystane moduły opracowane przez inną polską firmę – PySENSE.

Czytaj więcej

Skomentuj