1 / 4

Nowa trasa tramwajowa, rozbudowanie jednego z miejskich rond, likwidacja przejść podziemnych, przebudowa i budowa ścieżek rowerowych i chodników. Podpisano umowę z wykonawcą inwestycji na poznańskich Ratajach wartej ponad 100 mln zł.

Miasto na inwestycję w dzielnicy Rataje pozyskało pieniądze z Unii Europejskiej (Program Infrastruktura i Środowisko).

Jak zapowiada poznański ratusz, do końca 2019 r. powstanie nowoczesna, cicha trasa w której drgania wywoływane przez tramwaje zostaną ograniczone do minimum.

Zupełnie przebudowane zostanie torowisko i sieć trakcyjna na całym odcinku – od ronda Żegrze do os. Lecha. Powstaną nowe przystanki tramwajowe. Przystanek Os. Czecha zostanie przystankiem tramwajowo-autobusowym. Powiększy się średnica ronda Żegrze, przy którym zostaną zlikwidowane przejścia podziemne. Od strony ul. Żegrze powstanie układ przystanków tramwajowych.

Przebudowie będą podlegać m.in. oświetlenie, kanalizacja deszczowa, sieć wodociągowa oraz gazowa oraz częściowo skrzyżowania ulic Chartowo-Wiatraczna i Żegrze-Bobrzańska. Wykonawcą prac będzie ZUE S.A. Prace rozpoczną się w sierpniu.

Kolejne etapy projektu to budowa torowisk i dróg w ciągu ul. Unii Lubelskiej wraz z budową nowej pętli tramwajowo-autobusowej oraz modernizacja trasy kórnickiej. Inwestycje potrwają do roku 2023.

Źródło: poznan.pl

Czytaj więcej

Skomentuj