Reklama

AD1A TOMRA [15.04-15.05.24]

Jak połączyć recykling ze sportem? Im się to udaje!

Jak połączyć recykling ze sportem? Im się to udaje!
Dominika Nochowicz
15.07.2017, o godz. 16:38
czas czytania: około 2 minut
0

W tym roku po raz kolejny startuje ekologiczna wyprawa rowerowa Cycling Recycling, której pomysłodawcą jest Dominik Dobrowolski, ekolog i podróżnik znany również z wypraw kajakowych Recykling Rejs. Tym razem ekopeleton przemierzy polskie wybrzeże Bałtyku i będą mu towarzyszyć liczne akcje edukacyjne.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

W akcji Cycling-recycling chodzi przede wszystkim o namawianie mieszkańców i turystów do recyklingu, troski o polskie plaże i zadbania o czystość Bałtyku, szczególnie podczas wakacji.

Organizatorzy wyprawy zapraszają mieszkańców i turystów na rozpoczęcie rajdu, które odbędzie się w Szczecinie. Będzie ono połączone ze zbiórką elektroodpadów. Można przynosić m.in. lodówki, pralki, komputery i zużyte baterie, które zostaną poddane później recyklingowi. Zbiórce potowarzyszą quizy z nagrodami.

Kolejnymi przystankami na trasie będą: Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Słupsk, Hel, Gdynia, Sopot, Gdańsk, Elbląg i Braniewo, gdzie 12 sierpnia zakończy się wyprawa.

Do akcji dołączyła się Fundacja ProKarton, która, promując selektywną zbiórkę kartonów po sokach, zorganizuje konkursy z nagrodami w postaci napojów.

W ubiegłym roku akcja Cycling Recycling Ekologiczna Wyprawa Rowerowa została wyróżniona prestiżowym godłem Eko-Inspiracji. Udało się wówczas zebrać ponad 10 tys. kg elektrośmieci i blisko 100 tys. sztuk zużytych baterii. Wyprawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem samorządów, mediów i mieszkańców miejscowości, przez które przemierzała jej trasa. W akcjach wzięło udział około dziesięciu tys. osób, a o jej celach, dzięki mediom, dowiedziało się co najmniej dwa miliony Polek i Polaków.

Więcej na temat Cycling Recycling 2016 można przeczytać TUTAJ.

Organizatorzy zachęcają wszystkich do zainteresowania akcjami, a także do czynnego udziału w wyprawie i wspólnej jazdy wzdłuż wybrzeża na dowolnym odcinku trasy.

Relacja z tegorocznej edycji i więcej informacji można znaleźć na www.cycling-recycling.eu i www.facebook.com/cycling.recycling/.

Partnerami Cycling Recycling są: Electro-System, Remondis, Fundacja ProKarton i sieć sklepów Biedronka.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Envicon – po enviconie od 13.12.2023 AD1A

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024