Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Prace w parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK na finiszu

Prace w parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK na finiszu
10.10.2022, o godz. 14:33
czas czytania: około 2 minut
0

Jeszcze w tym roku mają zakończyć się prace modernizacyjne w Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK. Powstała już podbudowa pod plac główny, pojawiły się nowe ławki. Wykonawca posadził też wszystkie z 300 zaplanowanych drzew.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1a regionalne Radomsko [31.10 – 2.12.2024]

W parku na Ursynowie trwają intensywne prace. Na szczycie popularnej „Górki Kazurki”, po zachodniej stronie, powstaje punkt widokowy. Wkrótce będzie można stamtąd podziwiać panoramę całego parku. Wykonawca kończy też budowę kładek w pobliżu wzgórza.

Równocześnie trwa budowa dwóch placów zabaw – w strefie nasłonecznionej i zacienionej. Po zakończeniu prac mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowej altany i dużej polany położonej przy stoku górki. Będzie też można poćwiczyć na istniejących urządzeniach cross fit lub skorzystać z budowanych właśnie ścieżek rowerowych.

W parku można już zobaczyć kształt placu głównego, który będzie wygodnym miejscem do odpoczynku. Przy alejkach z warstwy mineralnej i założonych niedawno trawnikach pojawiły się nowe ławki.


W Warszawie powstanie nowy park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK


 

Nowa zieleń i ścieżki dydaktyczne

W parku posadzono już wszystkie z 300 planowanych drzew. Wykonawca przygotował także teren pod rabaty z bylinami i krzewami – wkrótce zostaną wykonane nasadzenia. W ramach inwestycji posadzonych zostanie łącznie 5 tys. mkw. krzewów, np. dereń jadalny, głogi jednoszyjkowe, jeżyny, porzeczki, trzmieliny brodawkowate. Rabaty bylinowe pojawią się natomiast na terenie zaplanowanych ogrodów deszczowych.

Na zmodernizowanym terenie pojawią się dwie ścieżki dydaktyczne: historyczna, poświęcona legendarnej formacji Cichociemnych oraz przyrodnicza.

Zmiany konsultowane z mieszkańcami

Teren parku zajmuje powierzchnię ponad 17 ha. Planowaną przebudowę poprzedziły konsultacje społeczne w 2018 r. Opracowane wówczas wnioski znalazły się w wytycznych do konkursu architektonicznego, który rozstrzygnięto w 2019 r. Zwycięzcą została eM4 Pracownia Architektury Brataniec. W przetargu na prace budowlane w parku najkorzystniejszą ofertę złożyła natomiast firma AG-Complex. Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2022 r.

Zadanie inwestycyjne pn. Utworzenie terenów zieleni o symbolice historycznej na terenie Parku Cichociemnych realizowane jest w ramach projektu nr POIS.02.05.00-00-0116/16 pn. Utworzenie terenów zieleni o symbolice historycznej na obszarze m.st. Warszawy, współfinansowanego z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024