Wczoraj zakończyła się moja trzyletnia współpraca z ratuszem – napisała w piątek na Fb Justyna Glusman, która w urzędzie odpowiedzialna była m.in. za zieleń.

Jak napisała Glusman powodem wręczenia jej wypowiedzenia “są różnice w podejściu do realizacji zadań, a także moja niezgoda na likwidację, czyli rozparcelowanie Zarządu Zieleni”. “Byłby to krok szkodliwy, w praktyce niweczący sporą część osiągnięć miasta w dziedzinie zarządzania zielenią. Nie zgodziłam się na propozycję ograniczenia moich kompetencji wyłącznie do kopciuchów” – dodała.

“Odchodzę, ale mam nadzieję, że moim dotychczasowym współpracownikom jednak uda się kontynuować rozpoczęte projekty – jak wprowadzenie siedmiu nowych standardów utrzymania zieleni, dekarbonizacyjna Zielona Wizja Warszawy czy powiększenie Lasów Miejskich do końca kadencji o kolejnych 100 hektarów” – napisała. “W dobie katastrofy klimatycznej to nasze być albo nie być” – podkreśliła.

https://twitter.com/JustynaGlusman/status/1461601415349026816?s=20

 

 

Justyna Glusman jako przedstawicielka koalicji Miasto Jest Nasze – Ruchy Miejskie dla Warszawy kandydowała na fotel prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych w 2018 roku. 23 listopada 2018 prezydent Rafał Trzaskowski powołał ją na stanowisko dyrektorki, koordynatorki ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni w stołecznym ratuszu.

Czytaj więcej

Skomentuj