Małopolska spółka kolejowa zamyka rok ze świetnymi wynikami – w ciągu ostatniego roku liczba pasażerów Kolei Małopolskich wzrosła o blisko 3 mln osób, czyli aż o 166 proc. To jeden z większych skoków, jaki zanotowali przewoźnicy kolejowi w kraju.

Rok 2016 był bez wątpienia dobry dla transportu kolejowego. Z wyliczeń Urzędu Transportu Kolejowego wynika, że podróż pociągiem wybrało 292,4 mln pasażerów, czyli o ponad 12 mln osób więcej niż w 2015 roku.

Wśród spółek, które zanotowały największy wzrost liczby pasażerów, są także Koleje Małopolskie, które w 2016 roku przewiozły prawie 4,8 mln osób. W porównaniu do 2015 roku, gdzie pociąg wybrało 1,8 mln turystów i mieszkańców Małopolski, oznacza to wzrost o blisko 166 proc.

– Tak dobre wyniki są dla nas dowodem na to, że warto inwestować w transport kolejowy w Małopolsce – przekonuje marszałek województwa Jacek Krupa.

– Utworzenie własnej spółki przewozowej, potężne środki zainwestowane w nowoczesny tabor przynoszą założony przez nas skutek: mieszkańcy i turyści coraz chętniej stawiają na kolej, przekonując się, że to nie tylko najtańszy sposób podróży po naszym regionie, ale też najwygodniejszy – dodaje marszałek.

Jak przypomniał Krupa, w najbliższym czasie na małopolskie tory wyjadą kolejne nowoczesne impulsy, które województwo kupiło dzięki środkom z funduszy unijnych. Całość umowy opiewa na 305 mln zł.

Czytaj więcej

Skomentuj