Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Kolejne przejęcie Enerisu na rynku gospodarki odpadami. Firma zainwestowała w zakład w Bydgoszczy

Kolejne przejęcie Enerisu na rynku gospodarki odpadami. Firma zainwestowała w zakład w Bydgoszczy
jwo
27.09.2017, o godz. 10:23
czas czytania: około 2 minut
0

Grupa Eneris wykupiła pakiet kontrolny w Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Niebezpiecznych w Bydgoszczy. To kolejne przejęcie spółki na polskim rynku gospodarki odpadami.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Eneris kupił udziały od MD-Proeco, spółki zarządzającej ITPON w Bydgoszczy. Instalacja przetwarza odpady niebezpieczne, w tym medyczne i przemysłowe. Jej moce przerobowe wynoszą 8 tys. ton rocznie.

– Dla MD-Proeco dołączenie do grupy Eneris oznacza pozyskanie silnego, stabilnego inwestora, który planuje modernizację instalacji, a także dostęp do ogólnopolskiej struktury Eneris – mówi Dorota Włoch z Eneris.

– Natomiast dla Eneris obecność MD-Proeco w grupie oznacza możliwość oferowania naszym klientom nowych usług i całościowe podejście do zrównoważonej gospodarki odpadami dla bardzo szerokiej grupy odbiorców – dodaje Dorota Włoch.

Eneris przejmuje trzy RIPOK-i na zachodzie Polski i zapowiada kolejne inwestycje

Do ITPON w Bydgoszczy trafiają odpady niebezpieczne, takie jak farby i rozpuszczalniki organiczne, opakowania zawierające śladowe ilości szkodliwych substancji, osady. Przetwarzane termicznie są w niej również odpady medyczne, a także pochodzące z procesów produkcji przemysłowej. Kupiona przez grupę Eneris instalacja wytwarza ciepło i parę techniczną na potrzeby mieszczących się w okolicy zakładów przemysłowych.

Przejęcie ITPON w Bydgoszczy to kolejna w tym roku inwestycja Enerisu. W lipcu spółka zakupiła francuskie przedsiębiorstwo Recupyl zajmujące się odzyskiem i recyklingiem baterii i akumulatorów.

Z kolei w sierpniu Eneris ogłosił zamiar koncentracji – włączenie w struktury trzech dużych instalacji przetwarzania i unieszkodliwiania odpadów w Zachodniej Polsce (ZUO Clean-City, ZUO International i Eko-Myśl).

Grupa ogłosiła również przystąpienie do Siemiatyckiego Klastra Energii oraz planuje kolejne inwestycje w obszarze zielonej energii.

Eneris wchodzi w recykling baterii i akumulatorów

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024