Do końca października poznaniacy mogą się ubiegać o sprzęt komputerowy użyczony przez miasto w ramach projektu przeciwdziałającemu cyfrowemu wykluczeniu. Program przewiduje też opłacenie beneficjentom dostępu do Internetu i nieodpłatne przeszkolenie.

Dzięki programowi komputery z dostępem do Internetu trafią do 3 tys. gospodarstw domowych zagrożonych wykluczeniem cyfrowym. Projekt skierowano do osób posiadających meldunek w stolicy Wielkopolski i nie posiadających dostępu do Internetu w domu.

O sprzęt, szkolenie i łącze mogą się starać osoby i rodziny o konkretnym pułapie dochodów w ramach systemu pomocy społecznej lub świadczeń rodzinnych.

Komputer mogą otrzymać też osoby niepełnosprawne oraz dzieci i młodzież szkolna uprawniona do uzyskania stypendiów socjalnych.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane także z myślą o rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka, a także samotnych rodzicach, którzy spełniają kryterium dochodowe upoważniające do korzystania ze świadczeń funduszu alimentacyjnego.

W ramach projektu uczestnicy otrzymają komputery z dostępem do Internetu, będą też mogli liczyć na pakiet szkoleń e-learningowych i szkolenie z podstaw obsługi komputera. Wsparcie poznaniaków przez miasto przewidziane jest przynajmniej do końca 2020 r.

Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych. Liczba uczestników przedsięwzięcia jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Źródło: Kurier PAP

Czytaj więcej

Skomentuj