Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Kontrole podmiotów odbierających odpady to ustawowy obowiązek gmin

Kontrole podmiotów odbierających odpady to ustawowy obowiązek gmin
27.10.2022, o godz. 12:44
czas czytania: około 3 minut
1

Wzrost odnotowywanych przez organy ścigania i organy administracji przypadków patologii w gospodarce odpadami, szczególnie często na terenach gminnych (np. porzucane odpady), był podstawą do zaostrzenia sankcji w Kodeksie karnym za przestępstwa w środowisku. Aktualna sytuacja wymusza na samorządach konieczność zwiększonego nadzoru oraz kontroli w obszarze gospodarki odpadami, począwszy od podmiotów obsługujących gminy w zakresie odbioru odpadów. Kontrole podmiotów odbierających odpady to ustawowy obowiązek gmin

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Jakie przepisy regulują kwestie kontroli podmiotów obsługujących gminy w zakresie odbioru odpadów przez samorządy? Jakie są obowiązki samorządów w tym obszarze gospodarki odpadowej jako organów kontrolnych? Jak prawidłowo ustalić i udokumentować stan faktyczny oraz przeprowadzić kontrolę podmiotu odbierającego odpady? To główne, ale nie  jedyne pytania, na które odpowiedzi będzie można poznać podczas szkolenia online, które odbędzie się już 7 listopada : Zadania organów samorządowych w zakresie kontroli i działań pokontrolnych dotyczących gospodarki odpadami

Każdy uczestnik szkolenia wraz z materiałami szkoleniowymi otrzyma wzorcowe dokumenty przydatne podczas przeprowadzania kontroli w obszarze gospodarki odpadami.

Szczegóły oraz formularz rejestracji dostępne są na stronie

 kontroleodpadow.abrys.pl

 

Podczas szkolenia ekspert prowadzący wyjaśni między innymi jakie przepisy regulują kwestie uprawnień samorządów do kontroli w zakresie gospodarki odpadowej oraz jakie są prawa i obowiązki zarówno organów kontrolnych oraz podmiotów kontrolowanych przez samorządy. Omówimy w jaki sposób powinna przebiegać kontrola, jakie są jej etapy oraz na co zwrócić szczególną uwagę. Ekspert prowadzący wyjaśni jakie dokumenty należy przygotować przed, w trakcie i po kontroli a wzory dokumentów zostaną udostępnione uczestnikom po szkoleniu w wersji elektronicznej.

Wśród omawianych zagadnień znajdzie się też kwestia procedur przy stwierdzeniu porzucenia odpadów w miejscu nieprzeznaczonym do ich składowania lub magazynowania oraz omówienie nowych regulacji w zakresu przestępczości środowiskowej wraz z aktualnym katalogiem kar.

Odbiorcy szkolenia

Do udziału w szkoleniu szczególnie zapraszamy przedstawicieli organów samorządowych prowadzących bądź przygotowujących się do prowadzenia kontroli z zakresu gospodarki odpadami, wszystkich zainteresowanych poszerzeniem lub uzupełnieniem wiedzy w zakresie kontroli organów samorządowych wobec podmiotów korzystających ze środowiska, ich praw i obowiązków a także przedsiębiorców i osoby fizyczne planujące działalność w gospodarce odpadami.

Pakiet korzyści po szkoleniu

Każdy Uczestnik szkolenia  Zadania organów samorządowych w zakresie kontroli i działań pokontrolnych dotyczących gospodarki odpadami otrzyma:

– materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej,

– dostęp do nagrania ze szkolenia,

– wzorcowe dokumenty przydatne podczas przeprowadzania kontroli w obszarze gospodarki odpadami,

– zaświadczenia udziału w szkoleniu.

Ekspert prowadzący

Szkolenie poprowadzi dr inż. Anna Popławska – ekspert w dziedzinie gospodarki odpadami oraz certyfikowany audytor wewnętrzny systemu zarządzania środowiskowego. Z wykształcenia i zawodowo związana z ochroną środowiska. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie gospodarki odpadami, w tym kontroli przestrzegania przepisów w zakresie gospodarki odpadami przez podmioty korzystające ze środowiska.

Prowadziła prelekcje w trakcie konferencji branżowych poświęconych problemom w gospodarce odpadami, a także zajęcia w ramach szkoleń między innymi dla funkcjonariuszy Policji, sędziów i prokuratorów, których celem było wypracowanie sposobu współpracy organów ochrony środowiska z organami ścigania i dostarczenie wiedzy z obszaru gospodarki odpadami. Autorka raportów, zestawień i publikacji o tematyce gospodarki odpadami i problemów w niej występujących, w tym działań naruszających prawo i nielegalnych praktyk.

Szczegóły oraz formularz rejestracji dostępne są na stronie

 kontroleodpadow.abrys.pl

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


Geoskymap

Komentarz #212068 dodany 2022-10-28 20:58:54

Systematyczne kontrole składowisk i magazynów, za pomocą pomiarów różnic objętości w jednostce czasu. Wyniki nawet na drugi dzień.

Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024