Mieszkańcy Krakowa nie zapłacą w przyszłym roku więcej za wodę i ścieki. Stawki opłat zostały na tym samym poziomie co w tym roku.

Łączna cena za 1 m3 dostarczanej wody oraz za 1 m3 odebranych ścieków dla wszystkich odbiorców w Krakowie w 2018 r. wyniesie tyle samo co w 2017 r., czyli 10,15 zł, poinformował Paweł Senderek, wiceprezes zarządu Wodociągów Krakowskich.

Wzrost wysokości budżetów domowych (według danych GUS o 120 zł w 2017 roku) przy jednoczesnym „zamrożeniu” taryfy za dostarczanie wody i odbiór ścieków powoduje odczuwalne, mniejsze obciążenie budżetów krakowian.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

To kwestia bardzo istotna, bo ponad 70 proc. odbiorów wody to gospodarstwa domowe, 9 proc. wody dostarczane jest do gmin ościennych, a niemal 19 proc. wykorzystuje branża usługowa.

Średnia cena za wodę i ścieki w dziesięciu największych polskich miastach kształtuje się na poziomie 10,74 zł. W rankingu wysokości taryf dziesięciu największych polskich miast, Kraków plasuje się na 8. pozycji.

Według nowych rozwiązań prawnych, proponowane ceny będzie musiał już zatwierdzić centralny regulator, czyli jednostki Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Niech się tak nie cieszą, bo się może okazać, że nie tylko nie będzie podwyżek ale trzeba będzie obniżyć cenę, to dopiero będzie problem dla gminy i wod-kan.

Skomentuj