Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Kraków. W poniedziałek ponowne zapisy na rowery z miejskiej wypożyczalni LajkBike

Kraków. W poniedziałek ponowne zapisy na rowery z miejskiej wypożyczalni LajkBike
MŁ/PAP
22.10.2023, o godz. 14:54
czas czytania: około 2 minut
0

W poniedziałek (23.10.2023) ponownie rusza możliwość zgłaszania chęci wynajmu rowerów tradycyjnych w ramach miejskiej wypożyczalni rowerów w systemie długoterminowym w Krakowie. Zakwalifikowane osoby będą mogły wypożyczyć jednoślad do domu na okres od jednego do trzech miesięcy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Jak poinformował Zarząd Transportu Publicznego, nowe wnioski o wypożyczenie będą rozpatrywane na podstawie kolejności zgłoszeń.

Jak wynająć rower?

Aby zgłosić chęć wynajęcia roweru w wypożyczalni LajkBike, należy wypełnić formularz na stronie systemu lajkbike.ztp.krakow.pl i wybrać jedną z trzech opcji abonamentu. W tej edycji dostępne są jednoślady tradycyjne z abonamentem kosztującym 29 zł miesięcznie.Zawieszony jest wynajem rowerów ze wspomaganiem elektrycznym. Wynika to z kolejki osób oczekujących – około 500, które zgłosiły chęć wynajmu w poprzedniej turze. Wypożyczenie takiego roweru kosztuje 79 zł miesięcznie.

W ramach miejskiej wypożyczalni rowerów LajkBike działającej od września br. udostępniane są dwa typy jednośladów: rower tradycyjny (w cenie do 29 zł miesięcznie) oraz rower ze wspomaganiem elektrycznym (w cenie od 79 zł miesięcznie).

Oba rowery posiadają 28-calowe koła. Rower tradycyjny wyposażony jest w 3-biegową przerzutkę, zaś rower ze wspomaganiem elektrycznym posiada siedem biegów. Wszystkie rowery wyposażone są w bezpieczne hamulce, wymagane oświetlenie, bezpieczne zapięcie łańcuchowe oraz blokadę na koło typu O-lock. Rowery mogą wypożyczać osoby pełnoletnie, mieszkające w Krakowie.

Z początkiem września przeprowadzono losowanie, podczas którego ustalona została kolejność zawierania umów z użytkownikami systemu LajkBike. Losowane były wtedy numery przydzielone wszystkim osobom, które złożyły formularze pomiędzy 17 sierpnia a 1 września. Łącznie zgłosiło się 1608 osób: 849 zapisało się na elektryki, 759 na rowery tradycyjne.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Rowery miejskie
css.php
Copyright © 2024