Reklama

envicon 2023 ad1a

Krakowskie Swoszowice z nową kanalizacją

Krakowskie Swoszowice z nową kanalizacją
R.G.
25.09.2023, o godz. 13:42
czas czytania: około 2 minut
0

W zaawansowaną fazę weszły prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w krakowskim osiedlu Swoszowice, w rejonie Uzdrowiska z parkiem. Realizowana przez Wodociągi Miasta Krakowa S.A. inwestycja dotyczy ul. Moszyńskiego, Muszyńskiego, Sanatoryjnej bocznej wraz z przebudową kanału sanitarnego w ul. Moszyńskiego.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Na obecnym etapie budowane są nowe przyłącza kanalizacyjne do posesji. Kolejnym krokiem będzie przywrócenie terenu do stanu pierwotnego, a następnie odbiór końcowy wykonanej inwestycji. W efekcie, mieszkańcy będą mogli korzystać z bezpiecznego i szczelnego systemu odprowadzania ścieków, który pod względem ochrony środowiska spełnia zarówno wymogi polskie, jak i unijne.

Stare i nieszczelne zbiorniki

Do tej pory, część Swoszowic, w której prowadzone są prace remontowe, nie posiadała kanalizacji sanitarnej. Natomiast ścieki bytowo – gospodarcze gromadzone były w zbiornikach opróżnianych okresowo, które w wielu wypadkach nie gwarantowały odpowiedniej szczelności, co było przyczyną zanieczyszczenia gleby i degradacji środowiska.

W rezultacie Wodociągi Miasta Krakowa, mając na względzie ochronę środowiska i podniesienie standardu życia mieszkańców dzielnicy Swoszowice, podjęły decyzję o realizacji powyższej inwestycji.

Inwestycja za 3,5 mln. zł

Dodajmy, że budowa szczelnej kanalizacji sanitarnej w ul. Moszyńskiego, Muszyńskiego, Sanatoryjnej bocznej wraz z przebudową kanału sanitarnego w ul. Moszyńskiego zlikwiduje źródła potencjalnego zanieczyszczenia. Koszt budowy i przebudowy sieci kanalizacyjnej wyniesie blisko 3,5 mln zł.

Zakres robót obejmuje budowę i przebudowę sieci kanalizacyjnej DN 250/300 mm z rur kamionkowych kielichowych glazurowanych oraz rur kamionkowych przeciskowych o łącznej długość 803 metrów.

Prace prowadzone są w technologii wykopu oraz przewiertowej na głębokości od 0,8 m – 5,7 m. W ramach tej inwestycji docelowo wybudowane zostaną 22 nowe przyłącza kanalizacyjne i przebudowane dwa już istniejące.

Łącznie z montażem przyłączy

Wykonano już budowę sieci kanalizacji sanitarnej, a obecnie trwają intensywne prace związane z montażem przyłączy kanalizacyjnych.

Ostatecznie też obszar realizacji prac zostanie przywrócony do stanu pierwotnego łącznie z odtworzeniem nawierzchni. Odbiór prac zaplanowano na przyszły miesiąc.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2023