Reklama

AD1A TOMRA [15.04-15.05.24]

Kropelkowe podlewanie drzew w Szczecinie

Kropelkowe podlewanie drzew w Szczecinie
jw
01.07.2019, o godz. 15:14
czas czytania: około 1 minuty
0

W całym Szczecinie zostaną zamontowane worki do kropelkowego podlewania drzew. W odpowiedzi na suszę tamtejszy Zakład Usług Komunalnych kupił ich 300.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Dzięki takim workom rośliny podlewane są powoli, a woda dociera w głębsze warstwy. Nawadniany jest wówczas cały system korzeniowy.

Aktualnie miasto zamontowało sto worków (na Cmentarzu Zachodnim przy ul. Bronowickiej), kolejne pojawią się na platanach przy rondzie uniwersyteckim. W najbliższych dniach będą nawadniały magnolie na placu Hołdu Pruskiego oraz drzewa w parku Majowym.

Worki zamykane są na zamek i są wielokrotnego użytku. Do każdego wlewane jest 70 l wody. Dzięki otworom umieszczonym na spodzie powoli dozują wodę (powinna być uzupełniana co najmniej raz w tygodniu, a w przypadku suszy – częściej.

– W tym roku chcielibyśmy przetestować te rozwiązanie – przyznaje dyrektor Zakładu Usług Komunalnych Tomasz Wawrzyńczak. – Jeśli się sprawdzi, w kolejnych latach, dokupimy kolejne worki. Niewykluczone, że pojawiały się będą w przyszłości również na starszych drzewach. Istnieje taka możliwość, można je ze sobą łączyć – mówi.

Koszt wszystkich 300 worków to 21 tys. zł.

Podobne, testowe działania podjął już Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu, o czym pisaliśmy tutaj.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 Kontrole odpadów samorządy (03.04-22.04.24)

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024