Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Kwiaty do jedzenia i sadzenia na Gdańskim Targu Roślinnym

Kwiaty do jedzenia i sadzenia na Gdańskim Targu Roślinnym
Dominika Nochowicz
16.08.2017, o godz. 11:28
czas czytania: około 1 minuty
0

Kompozycje roślinne, nasiona, sadzonki czy ekologiczne kosmetyki - to wszystko można było kupić podczas pierwszego Gdańskiego Targu Roślinnego. W strefie gastronomicznej nie zabrakło ciastek z jadalnymi kwiatami i innych specjałów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Na podwórku przy ul. Łąkowej wielbiciele roślin mogli uzyskać wiele informacji na temat ich uprawy i pielęgnacji, a także trendów w ogrodnictwie. – Dziś często kupujemy kwiaty w marketach i jedyne nad czym się zastanawiamy to – ile taki kwiatek  pożyje. Tutaj mogę dowiedzieć się, skąd roślina pochodzi, w jaki sposób o nią dbać, a także jak modnie zaprezentować ją światu. Jak się przed chwilą dowiedziałam, tradycyjne doniczki przeszły do lamusa – mówi jedna z uczestniczek wydarzenia.

Atrakcją były warsztaty plecenia wianków oraz wykłady m.in. o partyzantce ogrodniczej, ogrodach czasowych i mobilnych, roślinności w mieście oraz o tym, jak uprawiać rośliny, nie posiadając własnego ogrodu.

Oblegane było stoisko gastronomiczne, sprzedawcy chętnie odpowiadali  na pytania, jakie kwiaty nadają się do jedzenia, w jaki sposób je sadzić i pielęgnować oraz… serwować na stół. Poza tym oferowano także szeroki wybór przetworów. Można było kupić m.in. pikle z rzodkiewki z fenkułem czy kapustę orientalną z imbirem.

Zorganizowano także Wymiennik Roślin – miejsce, gdzie można było wymienić się sadzonkami, nasionami lub kwiatami.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024