Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Lahaur - najbardziej zanieczyszczone miasto na świecie

Lahaur - najbardziej zanieczyszczone miasto na świecie
PAP/jw
17.11.2021, o godz. 9:58
czas czytania: około 1 minuty
0

Pakistańskie Lahaur to najbardziej zanieczyszczone miasto na świecie – podała w środę agencja AFP, powołując się na wyniki pomiarów szwajcarskiej firmy IQAir, obsługującej platformę monitorującą jakość powietrza w skali globalnej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Położona na wschodzie kraju metropolia licząca 11 mln mieszkańców od lat plasuje się w międzynarodowej czołówce miast z najgorszą jakością powietrza. Indeks jakości powietrza (AQI) w Lahaur wskazuje 348 jednostek, podczas gdy 300 uznawane jest za granicę bezpieczeństwa dla ludzkiego organizmu.

Pozwy przeciwko władzy

W ostatnich latach mieszkańcy miasta konstruowali na własną rękę oczyszczalnie powietrza i wnosili pozwy przeciwko lokalnym władzom, których polityka sprowadza się do obwiniania sąsiednich Indii za fatalny stan powietrza, bądź uznawania statystyk za przesadzone.

Kumulacja spalin

Skład powietrza nad Lahaur pogorszył się wskutek kumulacji spalin pochodzących z niskiej jakości oleju napędowego i dymu z wypalanych pól. Niższe zimowe temperatury, zwłaszcza przy bezwietrznej pogodzie, sprzyjają zastojom smogowych chmur.

– Dzieci cierpią z powodu chorób układu oddechowego. Już nie zabieram ich na spacer – mówi dziennikarzom robotnik Muhammad Said i apeluje do władz: “Zróbcie coś”. Sklepikarz Ikram Ahmad dodaje: Jesteśmy biednymi ludźmi. Nie stać nas nawet na pomoc medyczną.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Smog i ochrona powietrza
css.php
Copyright © 2024