Lasy Państwowe ogłosiły przetarg na dostawę kilkunastu samochodów elektrycznych. Pojazdy mają zostać dostarczone we wrześniu. To jedno z największych tego typu zamówień w Polsce.

W sumie Lasy Państwowe chcą zakupić 16 nowych aut. Piętnaście z nich – według zapisów przetargowych – powinno mieć możliwość szybkiego ładowania i zasięg co najmniej 280 km. Planowana minimalna moc silnika to 133 KM. Baterie w dostarczonych pojazdach muszą charakteryzować się pojemnością minimum 33 kWh.

Dodatkowo zostanie zakupiony jeden samochód elektryczny z 60-konnym silnikiem, bateriami o pojemności 33 kWh i zasięgiem co najmniej 160 km.

– Lasy Państwowe podchodzą do elektryfikacji własnej floty w sposób racjonalny. Zdecydowano się na realizację pilotażu obejmującego zakup 16 samochodów elektrycznych, który umożliwi pozyskanie wiedzy w zakresie kosztów i warunków eksploatacji EV. Przetarg pozwoli również zrealizować działania edukacyjne wewnątrz organizacji, w tym m.in. szkolenia kierowców z techniki jazdy samochodami elektrycznymi – mówi Jan Wiśniewski z Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych.

Oferty na samochody elektryczne zamawiane przez Zakład Usługowo-Produkcyjny Lasów Państwowych można składać do 8 czerwca. Warunki przetargu dostępne są tutaj.

Źródło: orpa.pl

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj