Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

Łódź pomaga Ukrainie: dary dla Lwowa, wsparcie terapeutyczne, nieodpłatna pomoc prawna. #PomagamUkrainie

Łódź pomaga Ukrainie: dary dla Lwowa, wsparcie terapeutyczne, nieodpłatna pomoc prawna. #PomagamUkrainie
28.02.2022, o godz. 12:39
czas czytania: około 4 minut
0

"W obliczu trwających wydarzeń związanych z agresją Rosji przeciwko Ukrainie chcemy jako miasto wesprzeć naszych ukraińskich przyjaciół" - czytamy na stronie Miasta Łódź.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

 

Miasto apeluje: “Wszystkie osoby, które mają możliwość udzielenia jakiegokolwiek wsparcia prosimy o kontakt mailowy [email protected] lub telefoniczny 42 638 49 99.”

Dary dla Lwowa

Dary dla Lwowa przyjmuje Urząd Miasta Łodzi, ul. Piotrkowska 104, budynek B, kancelaria główna, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.

W innych godzinach dary można zostawiać na dyżurce Straży Miejskiej w Urzędzie Miasta Łodzi, ul. Piotrkowska 104, wejście od strony pl. Komuny Paryskiej.

W sobotę i niedzielę dary można przynosić w godz. 9:00 – 15:00 do Urzędu Miasta Łodzi, lub zostawiać w dyżurce Straży Miejskiej.

Organizatorzy proszą o przynoszenie darów: posegregowanych, w pudełkach, z krótkim opisie co znajduje się w pudełku, najlepiej także w języku ukraińskim.

Rzeczy pierwszej potrzeby: lekarstwa przeciwbólowe, apteczki, termosy, baterie, powerbanki, żywność o długim terminie ważności
Pozostałe artykuły: koce termiczne; śpiwory; poduszki do spania (pokryte folią); materace nowe lub niezniszczone; czyste ubrania w tym: kurtki przeciwdeszczowe, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca; kosmetyki do mycia, mydła, żele, płyny do kąpieli itp., w tym: pasta do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, wkładki higieniczne, pieluchy dla dzieci, pieluchy dla dorosłych; ręczniki papierowe; ręczniki z mikrofibry; zestawy kuchenne wielokrotnego użytku: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki (materiał – silikon lub plastik dopuszczony do kontaktu z żywnością); środki antyseptyczne/spirytus; maseczki wielokrotnego użytku; maski jednorazowe
woda, żywność do szybkiego gotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, konserwy, makaron, płatki do szybkiego gotowania; zapałki, baterie, zapalniczki; świece.

Łódzkie Centrum Wielokulturowe

Łódzkie Centrum Wielokulturowe przypomina, że osoby potrzebujące pomocy prawnej, psychologicznej, czy jakiejkolwiek innej związanej z pobytem w Polsce mogą kontaktować się z centrum przez e-mail: [email protected]

Łódź zapewni wsparcie terapeutyczne

“W obecnej sytuacji potrzebujemy jeszcze bardziej zabrać o emocje dzieci z Ukrainy ich rodzin mieszkających w naszym mieście” – czytamy w komunikacie.

“Jeśli jesteś rodzicem z Ukrainy skontaktuj się z nami jeśli Ty i/lub Twoje dziecko:
– odczuwacie lęk związany z wojną
– pojawiają się pytania „Co z nami będzie”
– pojawia się bezsenność, negatywne myśli
– zauważasz brak apetytu, moczenie się, agresję
– nie wiesz jak przekazać dziecku informacje związane z sytuacją na Ukrainie” – zachęcają organizatorzy.

W najbliższych tygodniach odbędą się spotkania grupowe dla dzieci oraz rodziców.
Spotkania poprowadzi Anna Piaseczna – terapeutka pracująca z emocjami i traumami. Wspiera rozwój dzieci dwujęzycznych i wielokulturowych. Justyna Herman – terapeutka. Prowadzi terapię z dziećmi przez zabawę. Kontakt telefoniczny: 733-920-200.

Bezpłatna pomoc prawna

Z uwagi na nadzwyczajną sytuację jaka aktualnie ma miejsce na Ukrainie adwokaci Izby Łódzkiej zdecydowali się rozpocząć akcję bezpłatnej pomocy prawnej na rzecz osób poszkodowanych. Osoby chcące skorzystać z pomocy proszone są o wysyłanie zgłoszeń mailowo pod adres: [email protected] lub telefonicznie prosimy kontaktować się z wybranymi adwokatami z listy udostępnionej tutaj: Bezpłatna pomoc prawna w Łodzi – lista adwokatów

Radcowie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi solidarni z Ukrainą

“Wobec niczym nieuzasadnionej agresji i związanymi z nią ludzkimi dramatami naszych sąsiadów, nie możemy pozostać bierni. Słowa otuchy i wsparcia płyną dla obywateli Ukrainy z każdej strony. Także i my, jako członkowie samorządu zawodu zaufania publicznego, chcielibyśmy wesprzeć naszych sąsiadów w tym okrutnym czasie nie tylko myślami. Dlatego każdy obywatel Ukrainy będący w potrzebie, w związku z zaistniała sytuacją, może zwrócić się o bezpłatną pomoc prawną.” – informuje Izba Radców Prawnych w Łodzi.
Osoby potrzebujące pomocy prosimy o kontakt z Biurem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi pod numerem +48 42 6748 816 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-16:00.

Pomoc od Fundacji “Dom w Łodzi”

Fundacja „Dom w Łodzi” jest w gotowa do udzielenia wsparcia – szczególnie dzieciom z domów dziecka i rodzinom dzieci z niepełnosprawnościami.

“Jeśli wiesz o trudnej sytuacji i potrzebach dzieci przebywających w placówkach wychowawczych na terenie Ukrainy – daj nam znać. Jesteśmy gotowi do zaangażowania się w pomoc. Jeśli jesteś rodzicem dziecka z niepełnosprawnością i przyjechałeś do Łodzi – możesz liczyć na nasze wsparcie.” – informuje fundacja.

Fundacja może pomóc: w zorganizowaniu noclegów dla kilku rodzin w domach jej pracowników i przyjaciół; w zorganizowaniu zbiórki rzeczy – konkretnych produktów, odpowiadających na bieżące, realnie potrzebny; w zorganizowaniu opieki dla dzieci w czasie, gdy rodzice załatwiać będą formalności; w tłumaczeniu i wypełnianiu dokumentów.

Przedstawiciele fundacji deklarują również, że chcą zaprosić dzieci z Ukrainy do udziału organizowanych przez fundację projektów i zajęć: “Choć dziś może wydawać się to błahe, ważne jest, by jak najszybciej przywrócić dzieciom poczucie normalności, dać możliwość zapomnienia o strachu i traumach, pomóc w nawiązaniu nowych znajomości. Zajęcia mogą pomóc w odbudowaniu siły i poczucia bezpieczeństwa” – mówią przedstawiciele fundacji “Dom w Łodzi”. Kontakt: [email protected]

 

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do #PomagamUkrainie
css.php
Copyright © 2023