Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Lublin solidaryzuje się z Ukrainą: zapowiada iluminacje w żółto-niebieskich barwach

Lublin solidaryzuje się z Ukrainą: zapowiada iluminacje w żółto-niebieskich barwach
jw
22.02.2022, o godz. 13:13
czas czytania: około 2 minut
0

W geście solidarności z Ukrainą od dzisiaj do niedzieli o godz. 17.00 iluminacje na Placu Litewskim będą rozświetlać się w żółto-niebieskich barwach flagi Ukrainy. Dzisiaj od godz. 18.00, w barwach ukraińskich zaświeci się również Arena Lublin.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b wykroczenia 10.06 [23.04-10.06.24]

– W obliczu agresji Rosji wobec Ukrainy nie możemy pozostać obojętni. Liczę na to, że zarówno Polska, jak i Unia Europejska oraz NATO podejmą zdecydowane kroki wobec państwa, które otwarcie i brutalnie łamie prawo międzynarodowe. Pamiętajmy o naszych przyjaciołach w Ukrainie i mieszkających w Lublinie obywatelach Ukrainy. Jako wyraz naszej solidarności przez najbliższe dni Plac Litewski rozświetli się w żółto-niebieskich barwach flagi Ukrainy. W ten symboliczny sposób, chcemy wyrazić wsparcie naszym sąsiadom – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Partnerstwo z Ukrainą

Lublin stał się domem dla ponad 3 tys. studentów oraz wielu pracowników pochodzących z Ukrainy. W ramach działań prowadzonych przez Urząd Miasta Lublin we współpracy z Konsulatem Generalnym Ukrainy w Lublinie wypracowano skuteczne mechanizmy załatwiania formalności związanych z przyjazdem do Lublina. Wśród miast partnerskich i zaprzyjaźnionych Miasta Lublin najwięcej jest miast z Ukrainy. Są to m.in.: Łuck, Lwów, Iwano-Frankiwsk, Równe, Sumy, Charków, Dniepr, Kamieniec Podolski, Krzywy Róg, Winnica. Lublin, w myśl idei miasta wielokulturowego, od lat prowadzi współpracę kulturalną na rzecz Ukrainy. Wśród podejmowanych działań warto wspomnieć m.in. festiwal „Ukraina w centrum Lublina”, którego jesteśmy partnerem, czy pozyskiwanie do filii Miejskiej Biblioteki Publicznej książek w języku ukraińskim.

Spotkanie o wymiarze symbolicznym

Dzisiaj (wtorek, 22 lutego) o godz. 17.00 na Placu Litewskim odbędzie się spotkanie mieszkańców Lublina, w tym obywateli Ukrainy, którzy na co dzień studiują i pracują w naszym mieście. Spotkanie organizowane jest przez środowiska ukraińskie we współpracy z Urzędem Miasta Lublin. Będzie to symboliczna forma wsparcia i wyrażenie solidarności z Ukrainą.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do #PomagamUkrainie
css.php
Copyright © 2024