1 / 14

Moda na wykorzystywanie kontenerów transportowych do celów mieszkalnych kilka lat temu ogarnęła cały świat. Projektanci z biura River & Rain, tworząc trzypiętrową, stalową rezydencję pokazali, jak się to powinno robić na najwyższym poziomie.

Firma architektoniczna River & Rain zdecydowała się na budowę ekskluzywnego kontenerowca w osadzie Escape Den na zacisznym przedmieściu miasta Dhaka w Bangladeszu.

Powstała trzypiętrowa rezydencja składająca się ze szkieletu wykonanego ze stalowej ramy oraz trzech kontenerów pozyskanych z recyklingu. Dom uzupełniono szeregiem przeszklonych otworów okiennych i  przestronnych tarasów zewnętrznych, co nadało mu lekki, wyrafinowany charakter w porównaniu z tradycyjnymi, murowanymi budynkami.

Powołując się na “rustykalny romantyzm”, architekci osadzili obiekt samotnie na dużym kawałku ziemi w dzielnicy mieszkalnej Bhash. Duże okna pozwalają w pełni wykorzystywać poranne światło, zaś odblaskowe powierzchnie emitują delikatne światło nocą. Na parterze Escape Den mieści się kuchnia i jadalnia, zaś główny salon oraz sypialnie znajdują się na dwóch górnych poziomach. Trzy kontenery scalone są zestawem schodów, które również łączą z sobą różne poziomy oraz tarasy domu.

Czytaj więcej

Skomentuj