Elektromobilność to jeden z priorytetów polskiego rządu – zakomunikował premier Mateusz Morawiecki podczas Global e-Mobility Forum z udziałem 500 przedstawicieli administracji, ekspertów i praktyków rynku.

– Rozwój elektromobilności jest jednym z naszych priorytetów. Wdrożyliśmy liczne instrumenty prawne i finansowe, mające przyspieszyć transformację w kierunku zeroemisyjnego transportu – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

– W Polsce chcemy żyć w czystych, zdrowych miastach, a elektromobilność jest skutecznym narzędziem do poprawy jakości naszego życia – dodał minister klimatu Michał Kurtyka.

Podczas Global e-Mobility Forum odbędą się posiedzenia sześciu międzynarodowych grup roboczych w formie okrągłych stołów. Zadaniem uczestników będzie omówienie praktyk w obszarach tematycznych, mających kluczowe znaczenie dla sektora zrównoważonego transportu.

Przedmiotem posiedzeń grup będą m.in. strategie rozwoju elektromobilności, sposoby finansowania, standaryzacja czy modele biznesowe. Forum obejmuje również strefę expo, na której zaprezentowano kilkadziesiąt samochodów elektrycznych, stacji ładowania i innych rozwiązań związanych z sektorem elektromobilności.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Słyszymy o tym “priorytecie” od kilku lat. A jak na te chwile postep jest właściwie żaden. Gdyby nie skuteczne wdrażanie kolejnych stacji ładowania przez greenway’a, w Polsce nie byłoby gdzie podładować elektryka na trasie, nie mówiąc juz o ładowaniu w centrum miasta. Potrzebne jest mocne buuum a nie czekanie… właściwie na co?

Skomentuj