Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na przyłączenie do projektu “Ławeczka dla Myślęcinka” w Bydgoszczy będą mogli wyposażyć to miejsce w swoją firmową ławkę służącą do wypoczynku.

Celem przedsięwzięcia jest zbudowanie społeczności przedsiębiorców, którzy wspólnie przyczynią się do rozwoju przestrzeni publicznej Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku (LPKiW) – największego miejskiego parku w Polsce „Myślęcinek”.

Pomysłodawcom zależy na zwiększeniu atrakcyjności podczas wypoczynku mieszkańców Bydgoszczy oraz wypełnieniu luki w infrastrukturze, polegającej na braku wystarczającej ilości ławek w parku miejskim.

Gospodarka odpadami. Koronawirus to tylko jeden z naszych problemów

Jeszcze w tym roku ma powstać ok. 100 nowoczesnych ławek zawierających grawery sponsorów. W 2023 r. ich ilość wzrośnie do 500. Po osiągnięciu tego celu, zgodnie ze złożonym zobowiązaniem, przekażą wszystkie ławki na wyłączną własność LPKiW, aby służyły mieszkańcom. Grawerowane ławki zostaną rozmieszczone równomiernie na terenie całego parku na podstawie przygotowanego wcześniej planu. Wszystkie będą wyglądały podobnie.

Zgodnie z zawartą umową, ponad połowa comiesięcznej kwoty pobieranej od sponsorów będzie przekazywana na rzecz LPKiW. Dzięki temu będzie możliwa m.in. modernizacja ścieżek, rozbudowa zoo i ogrodu botanicznego, sadzenie drzew oraz inne potrzebne działania, dzięki którym park stanie się miejscem jeszcze bardziej atrakcyjnym dla odwiedzających.

Przedsięwzięcie będzie reklamowane w kręgach biznesowych i mediach. Ponadto projekt będzie promowany w całej Polce w specjalnie wydanej w tym celu książce.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj