Kolejna edycja programu „Nasze podwórko” rusza w Białymstoku. Dzięki niemu możliwe jest zagospodarowanie miejskich podwórek zgodnie z potrzebami i pomysłami mieszkańców.

Program „Nasze podwórko” jest realizowany przez białostocki zarząd mienia komunalnego. Członkowie wspólnot mieszkaniowych mających zawarte umowy dzierżawy nieruchomości należących do gminy mogą składać wnioski o zagospodarowanie ich podwórek. Aranżacje mogą obejmować tworzenie miejsc rekreacji, nasadzenia, place zabaw i elementy małej architektury.

– Wspólnoty mieszkaniowe wraz z wnioskiem powinny złożyć dokumentację projektową zagospodarowania podwórek i prawomocne uchwały (…) Można też skonsultować swoje pomysły i projekty z pracownikami zarządu mienia komunalnego, np. dzwoniąc do pracowników w godzinach pracy – informuje Agnieszka Błachowska z białostockiego magistratu.

Dzięki wsparciu miasta podwórka stają się bardziej funkcjonalne i estetyczne. Takie projekty potwierdzają pomysłowość i zaangażowanie lokalnych społeczności. Inicjatywy odmieniające nasze najbliższe otoczenie warto wspierać i miasto zawsze się ku temu skłania – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz.

Miejski program „Nasze Podwórko” został zainicjowany w 2015 r. Jest skierowany do wspólnot mieszkaniowych, które chcą zmienić wygląd i funkcje swoich podwórek. W ramach programu do tej pory powstały m.in. podwórka przy ul. Gen. J. Bema i Włókienniczej, Zagórnej i Lipowej.

Czytaj więcej

Skomentuj