Reklama

envicon 2023 ad1a

Mieszkańcy Białegostoku mogą liczyć na dotacje na rowery elektryczne

Mieszkańcy Białegostoku mogą liczyć na dotacje na rowery elektryczne
jw
20.11.2023, o godz. 11:34
czas czytania: około 2 minut
0

Mieszkańcy Białegostoku mogą jeszcze w tym roku skorzystać ze wsparcia Urzędu Miejskiego w zakupie roweru elektrycznego. Dotacje będą przyznawane w ramach zadania „Ekorower – alternatywa dla samochodu”. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przyznał Miastu na ten cel 750 tys. zł.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Wsparcie polega na dofinansowaniu, w formie dotacji, zakupu fabrycznie nowego roweru wyposażonego w pomocniczy napęd elektryczny. Dotacja przysługuje w wysokości odpowiadającej 50% wartości poniesionych kosztów, maksymalnie – 2,5 tys. zł. Skierowana jest do pełnoletnich w chwili złożenia wniosku mieszkańców Białegostoku, którzy mają uregulowane wymagalne zobowiązania wobec Miasta.

Zasady naboru

Nabór wniosków o przyznanie dotacji na taki rower będzie prowadzony w dniach 21-22 listopada. W celu ubiegania się o dotację należy wypełnić wniosek w formie papierowej i dostarczyć go do Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Formularz wniosku można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miejskiego (jest zamieszczony poniżej) lub otrzymać go w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1.

Wnioski złożone w formie elektronicznej lub listownej, w innej lokalizacji Urzędu albo w innym terminie niż wskazany, zostaną pozostawione bez rozpatrzenia.

Składanie wniosków będzie odbywać się w oparciu o funkcjonujący w urzędzie system kolejkowy – przed złożeniem wniosku będzie wymagane będzie pobranie biletu (z numerem) w automacie biletowym. Każda osoba może jednorazowo złożyć tylko jeden wniosek o udzielenie dotacji. W sytuacji, gdy jedna osoba planuje złożenie większej liczby wniosków w imieniu innych osób, po złożeniu pierwszego będzie zobowiązana do pobrania nowego numerka i zajęcia miejsca na końcu kolejki.

Etapy dotacji

Zadanie będzie realizowane w następujących etapach:

  • Złożenie wniosku w dniach 21- 22 listopada
  • Podpisanie umowy o dotację w dniach 1-8 grudnia
  • Zakup roweru w dniach 1-15 grudnia
  • Złożenie dokumentów rozliczeniowych w dniach 1-15 grudnia
  • uzyskanie refundacji poniesionych kosztów – do 29 grudnia

Realizacja etapów 2-5 jest uwarunkowana uprawomocnieniem się wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 10 października 2023 r., dlatego Miasto zastrzega możliwość odstąpienia od rozstrzygnięcia naboru w razie braku prawomocności wyroku na dzień 30 listopada 2023 r.

Szczegółowe informacje i zarządzenie Prezydenta Miasta Białegostoku w sprawie dotacji są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2023