Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Ministerstwo Klimatu i Środowiska: "Koniec z betonem w centrach miast"

Ministerstwo Klimatu i Środowiska:
jw
01.02.2022, o godz. 9:55
czas czytania: około 2 minut
0

Działania w zakresie adaptacji miast do zmian klimatu to główny temat rozmów podczas międzyresortowego spotkania koordynacyjnego dot. inicjatywy „Koniec z betonem w centrach miast”.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

W spotkaniu udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. Podkreślił wówczas: działania w zakresie „odbetonowania” miast są ważne, ponieważ są to tereny szczególnie wrażliwe na zmiany klimatu. – Przez ostatnich kilkadziesiąt lat w miastach powstało wiele nowych nieprzepuszczalnych powierzchni, tj. betonowe place i parkingi, zwarta zabudowa czy wielkopowierzchniowe obiekty usługowe. W odpowiedzi na te zjawiska, w ramach programu Polski Ład wskazano inicjatywę „Koniec z betonem w centrach miast”” – mówił.

Istotna rola zieleni

Wiceminister klimatu i środowiska dodał, że zieleń ma duży wpływ na funkcje społeczne i gospodarcze w miastach. – Wśród licznych zalet można wymienić podniesienie jakości życia, wpływ na zdrowie człowieka, wzrost wartości nieruchomości, czy oszczędzanie energii potrzebnej do ogrzewania lub chłodzenia budynków – wyliczał.

Wiceminister Zyska zwrócił także uwagę, że celem inicjatywy „Koniec z betonem w centrach miast” jest przede wszystkim tworzenie rozwiązań dotyczących ograniczenia betonu i asfaltu w centrach miast, nasadzaniu drzew, krzewów oraz tworzeniu mikroparków, zielonych ścian i dachów.

Stop betonowaniu

– Zadaniem jakie zostało dzisiaj przed nami postawione to przede wszystkim określenie działań i inicjatyw, które będą realizowane w ramach inicjatywy „Koniec z betonem w centrach miast” – podsumował.

W spotkaniu, które odbyło się 28 stycznia 2022 r., wzięli udział także przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego oraz dyrektorzy i pracownicy Instytutu Ochrony Środowiska, Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych i Instytutu Rozwoju Miast i Regionów.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024