W ostatnim czasie media społecznościowe obiegły zdjęcia warszawiaków gromadzących się na bulwarach wiślanych, beztrosko spożywającymi alkohol i to w czasie gdy istnieje zagrożenie epidemiczne. Jest reakcja władz miasta.

Podczas ostatniej sesji radni Warszawy uchwalili tymczasowy zakaz spożywania alkoholu na bulwarach i plaży Poniatówka. Obostrzenia mają obowiązywać do odwołania.

To reakcja na zachowanie mieszkańców, którzy mimo ogłoszenia w kraju stanu zagrożenia epidemicznego, świetnie się bawią, spotykają się w grupach i piją alkohol. Sporo osób nie przejmuje się koronawirusem, beztrosko spacerując i pozwalając dzieciom na zabawę z innymi.

– Apeluję do mieszkańców o rozważne spędzanie czasu poza domem – wspólne spotkania nad Wisłą, ogniska czy grupowe treningi nie są teraz wskazane. Podczas spacerów prosimy mieszkańców o zachowanie odstępów, niewitanie się, nietworzenie zbędnego tłoku, w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się koronawirusa. To czas wspólnej odpowiedzialności w trosce o zdrowie nas wszystkich. – zaznacza prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Sprawę komentuje na Facebooku znany reportażysta Mariusz Szczygieł: “Jestem przekonany, że władze będą musiały wprowadzić stan wyjątkowy albo obowiązkową ogólnokrajową kwarantannę dla wszystkich. Dziś nad Wisłą… To jest niebywałe, ile widziałem grup zwłaszcza młodzieży, które nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji albo są programowymi ignorantami”.

Jestem przekonany, że władze będą musiały wprowadzić stan wyjątkowy albo obowiązkową ogólnokrajową kwarantannę dla…

Gepostet von Mariusz Szczygieł am Mittwoch, 18. März 2020

Czytaj więcej

Skomentuj