Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w całej Polsce. H. Kowalczyk: serdecznie dziękuję

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w całej Polsce. H. Kowalczyk: serdecznie dziękuję
jwo
21.09.2019, o godz. 8:29
czas czytania: około 2 minut
0

W piątek na całym świecie odbywały się protesty z okazji Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Na ulice wyszli także uczniowie w Polsce. List do nich wystosował minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_01.03.24-01.04.24

Protesty młodzieży odbywały się na całym świecie oraz w ponad 70 miastach w Polsce. Młodzi ludzie chcieli zamanifestować swoją dezaprobatę co do braku działań związanych ze zmianami klimatu i globalnym ociepleniem.

Do Młodzieżowego Strajku Klimatycznego przyłączyli się uczniowe m.in. z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Lublina i Grudziądza. Szacuje się, że tylko w Warszawie w proteście wzięło udział 10 tys. osób.

Na transparentach można było zobaczyć hasła: “Save the planet” czy “Dzieci i ryby mają głos”. Niektórzy uczestnicy mieli maski gazowe, inni zieloną Ziemię wymalowaną na policzkach. Robią sobie selfie i zdjęcia w grupach, uśmiechają się do obiektywów – relacjonuje “Gazeta Wyborcza”.


Czytaj więcej na temat zmian klimatu


– To jest nasz krzyk, wrzask: “Usłyszcie nas, bo toniemy, jak teraz nic nie zrobicie, to my nie będziemy w stanie żyć na planecie, którą niszczymy. Co się stanie, jeżeli temperatura wzrośnie o dwa stopnie Celsjusza? Na naszej planecie była już kiedyś taka temperatura – sześć tysięcy lat temu – mówił podczas protestu w Poznaniu Jan Wojak z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Do strajku odniósł się minister środowiska Henryk Kowalczyk. – To niezwykle ważny głos w debacie publicznej – napisał w specjalnym oświadczeniu. – Serdecznie dziękuję za Wasz udział w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym – dodał.

Kowalczyk zadeklarował, że plany odnośnie walki ze zmianami klimatu powstały już m.in. podczas szczytu COP24 w Katowicach. Przypomniał, że rząd przekazał do tej pory 0,5 mld zł na poprawę jakości powietrza, inwestuje w termomodernizację budynków w programie “Czyste Powietrze”, prowadzi akcje edukacyjne.

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zmiany klimatu
css.php
Copyright © 2024