Można już pobierać darmową aplikację mObywatel stworzoną przez Ministerstwo Cyfryzacji. Usługa powstała po to, aby ułatwić dostęp do najważniejszych dokumentów, takich jak prawo jazdy czy dowód osobisty.

Od 29 października wszyscy mogą korzystać z bezpłatnej aplikacji rządowej na smartfon, która pozwala na szybki dostęp do usługi mTożsamość oraz mDokumenty.

Funkcja mTożsamość pozwala potwierdzić swoje dane osobowe w kontaktach z innymi obywatelami, np. w razie stłuczki. Druga osoba otrzymuje wszystkie potrzebne informacje prosto na swój telefon. Połączenie jest bezpieczne i chronione certyfikatem.

W aplikacji mObywatel dostępna jest także opcja mDokumenty. Obecnie można korzystać z mobilnego dowodu osobistego w wybranych urzędach w czterech miastach w Polsce (Łódź, Koszalin, Ełk, Nowy Wiśnicz).

1 / 6

Z czasem do wykorzystania będą nowe mDokumenty: mPrawo Jazdy, mDowód Rejestracyjny czy mUbezpieczenie OC. Trzeba jednak pamiętać, że mDokumenty nie zastępują zwykłych dokumentów. – To tylko ułatwienie, bo telefon zazwyczaj masz przy sobie – czytamy na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Aplikacja mObywatel dostępna jest obecnie tylko na smartfony z systemem Android. Można ją pobrać za darmo ze sklepu Google Play.

Pobierz aplikację mObywatel (Android)

Pobierz z Google Play Store

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj