Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Nielegalne odpady w Zachodniopomorskiem. Sześć osób zatrzymanych

Nielegalne odpady w Zachodniopomorskiem. Sześć osób zatrzymanych
E. M.
11.06.2024, o godz. 14:15
czas czytania: około 2 minut
0

Pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie zachodniopomorscy policjanci, współdziałając z Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska ujawnili nielegalne składowisko odpadów i zatrzymali sześć osób ściśle powiązanych z jego bezprawnym funkcjonowaniem.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Odpady palne zlokalizowano w powiecie goleniowskim, na terenie firmy, która nie posiadała pozwolenia na składowanie tego rodzaju substancji. Podstawą do wszczęcia śledztwa w tej sprawie były wyniki czynności przeprowadzonych przez Wojewódzkie Inspektoraty Ochrony Środowiska w Zielonej Górze i Wrocławiu.

Służby w akcji 

Ustalono, że odpady zwożono z terenu kraju, a w dokumentacji ich dotyczącej poświadczano nieprawdę. Potwierdzono przyjęcia odpadów w miejscu, w którym faktycznie się nie znajdowały, natomiast transportowane i składowane były na terenie jednej z gmin województwa zachodniopomorskiego.

W ostatnich dniach policjanci z KWP w Szczecinie, wspólnie z funkcjonariuszami z KWP w Poznaniu i Wrocławiu oraz z inspektorami z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze i Poznaniu weszli na teren składowiska. Tam, przy udziale biegłego z zakresu ochrony środowiska, przeprowadzono oględziny i pobrano odpowiednie próbki do specjalistycznych badań.

Równolegle prowadzone były czynności na terenie województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego wobec firm, które przekazywały w sposób nielegalny odpady na teren województwa zachodniopomorskiego.

6 osób zatrzymanych 

Aktualnie teren składowiska jest objęty kontrolą przez zespół kontrolny powołany przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

Dotychczas zatrzymano sześć osób, którym prokurator ogłosił postanowienia o przedstawieniu zarzutów, między innymi z art.183§1 kk.

Na wniosek prokuratora, sąd wobec trzech z nich zastosował tymczasowe aresztowanie, a wobec pozostałych zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym.

Za zarzucane podejrzanym czyny grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024