Plac zabaw na mokotowskim skwerze Słoweńskim jest już otwarty. Najmłodsi będą mogli się bawić na drewnianych huśtawkach, części wspinaczkowej i zjeżdżalni. Atrakcją są też szałasy i wzniesienia. W ramach projektu budżetu obywatelskiego szary zaułek zmienił się w miejsce osiedlowych spotkań.

W zapomnianym miejscu między urzędem Mokotowa a ul. Narbutta stanęły urządzenia zabawowe z naturalnego drewna: huśtawki, “telefon”, sklep oraz wielofunkcyjne ścianki do wspinania z przejściami i zjeżdżalnią.

Bezpieczeństwo zapewnia żwirowa nawierzchnia przepuszczająca wodę oraz niskie ogrodzenie. W nieformalnej części placu, gdy trawa już się ukorzeni, warszawscy ogrodnicy udostępnią zieloną polankę ze wzniesieniami, mostkiem oraz trzema szałasami. Place zabaw otaczają nowe, ozdobne trawy, paprocie oraz kwitnące krzewy. Projekt “Najpiękniejszy plac zabaw na Mokotowie” był jedną ze zwycięskich propozycji budżetu obywatelskiego w 2018 r.

W ramach kolejnej, 7. edycji budżetu obywatelskiego warszawianki i warszawiacy zdecydują o przeznaczeniu ponad 83 mln zł. Propozycje zbierane są do 21 stycznia 2020 r.

Wszyscy chętni do zgłoszenia własnego projektu mogą skorzystać z pomocy urzędników – podczas dyżurów pracownicy przekazują cenne informacje na temat warunków akcji, zadań własnych dzielnicy, jednostek i biur, przykładowych kosztów działań, a także pomagają w wypełnieniu formularza.

Czytaj więcej

Skomentuj