Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

Nowe przystanki na kolejowej linii średnicowej w Krakowie

Nowe przystanki na kolejowej linii średnicowej w Krakowie
Bartłomiej Leśniewski
08.09.2023, o godz. 10:30
czas czytania: około 1 minuty
0

PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały umowy za przeszło 19 mln zł na zaprojektowanie i wybudowanie przystanków kolejowych w Krakowie. Dwa nowe obiekty zlokalizowane przy linii kolejowej 95 (Kraków Mydlinki – Podłęże) ułatwią podróże w aglomeracji i przyspieszą przejazd do centrum miasta okolicznym mieszkańcom.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

– Kraków wzbogaci się o nowe przystanki. Ułatwią codzienne funkcjonowanie mieszkańcom Nowej Huty i znacznie skrócą czas dojazdu do centrum miasta – zapowiada minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Kościelniki

Przystanek Kraków Kościelniki gotowy będzie pod koniec 2024 roku. Wykonawca zaprojektuje i zrealizuje budowę dwóch peronów jednokrawędziowych na odcinku Nowa Huta-Podłęże (LK 95 Kraków Mydlniki-Podłęże).

„Do peronów poprowadzi przejście podziemne wyposażone w pochylnie. Przystanek będzie w pełni dostępny dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Jego lokalizacja pozwoli na wybudowanie w sąsiedztwie parkingu i ciągów komunikacyjnych. Podróżni pociągami aglomeracyjnymi dojadą do centrum Krakowa w kilkanaście minut” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Infrastruktury.

Przylasek

Dwa perony przystanku Kraków Przylasek powstaną w sąsiedztwie popularnego kąpieliska. Zlokalizowane będą po dwóch stronach przejazdu kolejowo-drogowego. Znajdą się na nich wiaty, tablice informacyjne, ławki i czytelne oznakowanie. Oświetlenie pomoże w orientacji także po zmroku. Podróżni skorzystają z nowych chodników oraz miejsc parkingowych dla rowerów. Zakończenie prac zaplanowano na IV kwartał 2024 r.

– Po modernizacji krakowskiej linii średnicowej czas na kolejne ważne inwestycje w stolicy Małopolski. Nowe przystanki poprawią dostęp do kolei mieszkańcom Nowej Huty i dadzą pozytywny impuls do dalszego rozwoju tych obszarów – stwierdził prezes zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych Ireneusz Merchel.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024